Jakub Dyjas z Dekorglassu Działdowo został triumfatorem turnieju LOTTO TOP 16, który w weekend rozgrywany był w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby w Gdańsku. W końcowej klasyfikacji mistrz Polski w grze pojedynczej wyprzedził Pavla Sirucka, Marka Badowskiego i Miłosza Redzimskiego (wszyscy Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki). Przez dwa dni szesnastu zawodników rywalizowało o triumf w LOTTO TOP 16. Najlepszej w gdańskiej hali radził sobie Jakub Dyjas, który w wakacyjnym okienku transferowym przeszedł z niemieckiego TTF Liebherr Ochsenhausen do Dekorglassu Działdowo. Były brązowy medalista mistrzostw Europy w grze pojedynczej jako jedyny zawodnik wygrał wszystkie swoje pojedynki w LOTTO TOP 16. W najważniejszym starciu weekendowej rywalizacji – meczu finałowym, Jakub Dyjas pokonał Czecha Pavla Sirucka 4:3. Podium LOTTO TOP 16 uzupełnił klubowy kolega Sirucka – Marek Badowski. Reprezentant Polski w pojedynku, którego stawką było zajęcie trzeciego miejsca w Gdańsku, pokonał nadzieję naszego tenisa stołowego – Miłosza Redzimskiego 4:2. Syn trenera Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki – Tomasza Redzimskiego, udział w LOTTO TOP 16 może zaliczyć do bardzo udanych. We wcześniejszych grach medalista mistrzostw Europy kadetów ograł m.in. Szymona Malickiego (AZS AWFiS Balta Gdańsk), Konrada Kulpę (Energa Manekin Toruń) czy Tomasza Tomaszuka (AZS AWFiS Balta Gdańsk). – Turniej uważam za bardzo udany. Poziom sportowy był bardzo wysoki. Pojedynki obfitowały w wiele ciekawych wymian – podsumował zawody Zbigniew Leszczyński, prezes Polskiej Superligi Tenisa Stołowego. – Zwyciężył faworyt turnieju Jakub Dyjas, jednak zwycięstwo nie przyszło mu łatwo i w kilku meczach musiał pokazać swój najlepszy tenis stołowy – dodał Leszczyński. Podczas weekendowych zmagań odbył się także turniej pocieszenia dla zawodników, którzy zostali sklasyfikowani na pozycjach trzeciej i czwartej w swoich grupach. Triumfatorem tych zmagań okazał się Anglik Andrew Baggaley (Uczelnia Państwowa Zamość), który w finałowej grze ograł Patryka Jendrzejewskiego (LOTTO Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz) 3:1 (8:11, 11:3, 11:7, 11:9). Trzecie miejsce przypadło w udziale Konradowi Kulpie, a czwarte Damianowi Węderlichowi (obydwaj Energa Manekin Toruń). Partnerem turnieju była marka LOTTO.