Izabela Maria hrabina Dzieduszycka w listopadzie 2017 roku odznaczona medalem 85–lecia PZTS, została przyjęta do galerii Sław Polskiego Tenisa Stołowego.

Izabela Maria hrabina Dzieduszycka z d. Bojanowska, ur. 16.07. 1928 r.w Niechłodzie (woj. Poznańskie), pochodzi z rodziny wielodzietnej (piątka rodzeństwa). Mężatka (Tadeusz Dzieduszycki), troje dzieci (Maria, Elżbieta, Krystyna). Podczas II wojny światowej łączniczka Armii Krajowej, absolwentka Akademii Handlowej w Poznaniu (1952), pracowała w przemyśle stoczniowym i okrętowym. Zatrudniona w Ministerstwie Przemysłu Ciężkiego (główny specjalista ds. przemysłu okrętowego). W latach 70-tych zaangażowała się w działalność Klubu Inteligencji Katolickiej (sekcja rodzin). Po wprowadzeniu stanu wojennego zwolniona z przyczyn politycznych. Pracowała fizycznie i udzielała pomocy rodzinom osób internowanych. Powołała do życia „ Stowarzyszenie Przymierze Rodzin”, nadal jest aktywną działaczką Klubu Inteligencji Katolickiej. Za działalność społeczną odznaczona „Pro Ecclesia et Pontifice” (nadanym przez papieża Jana Pawła II), Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (2011). Ambasador Dobra , Osobowość Polskiej Edukacji.

Z tenisem stołowym związana od 1938 r. (zakupiono stół pingpongowy, rakietki pingpongowe do dworku w Niechłodzie), nauki gry w pingponga udzielała jej Maria Bojanowska (matka). I. Bojanowska początkowo wygrywała turnieje rodzinne, preferowała styl defensywny. Systematyczne treningi rozpoczęła wraz z rozpoczęciem studiów w Poznaniu, treningi w YMCE Poznań doprowadziły I. Bojanowską do zdobycia tytułu indywidualnej mistrzyni Polski seniorek (Lublin -1949). W nagrodę za pierwsze miejsce otrzymała koszulkę z orłem i wysłuchała hymn państwowy. Wtedy też z YMCĄ wywalczyła trzecie miejsce w drużynowych mistrzostwach Polski. W rok później w Radomiu powtórzyła ten sam wynik, złoty medal w grze pojedynczej i brąz w drużynie (Stal Gdańsk). W listopadzie2017 roku odznaczona medalem 85-leciaPZTS, została przyjęta do galerii Sław Polskiego Tenisa Stołowego.

W. Pięta i Izabela Dzieduszycka w czasie spotkania ( 24.11.2017 r.)