Troje reprezentantów Polski zdobyło złote medale w singlu podczas turnieju ITTF World Para Elite w słoweńskim Lasko.

W środowych meczach finałowych Karolina Pęk (9.) wygrała z Węgierką Alexą Szvitacs 3:1 i Natalia Partyka (10.) z Australijką Yang Qian 3:1.

Z kolei Piotr Grudzień (8.) pokonał w półfinale Brytyjczyka Aarona McKibbina 3:2 i w finale Chińczyka Zhao Shuaia 3:1.

Po srebro sięgnęła Dorota Bucław (1.), która w decydującym pojedynku poniosła porażkę z Finką Aino Tapolą 0:3.

Brązowy medal wywalczył Rafał Czuper (2.), który w półfinale przegrał z Francuzem Fabienem Lamirault 0:3.

W ćwierćfinałach w środę odpadli Krzysztof Żyłka (4-5.) i Michał Deiglser (7.).

Wyniki:

Rafał Czuper (klasa 2.) – półfinał Fabien Lamirault (Francja) 0:3

Krzysztof Żyłka (4-5.) – ćwierćfinał Park Jae Hyeon (Korea Płd.) 1:3

Michał Deiglser (7.) – ćwierćfinał Chalermpong Punpoo (Tajlandia) 0:3

Piotr Grudzień (8.) – półfinał Aaron McKibbin (Wlk. Brytania) 3:2, finał Zhao Shuai (Chiny) 3:1

Dorota Bucław (1.) – finał Aino Tapola (Finlandia) 0:3

Karolina Pęk (9.) – finał Alexa Szvitacs (Węgry) 3:1

Natalia Partyka (10.) – finał Yang Qian (Australia) 3:1