Troje reprezentantów Polski zdobyło złote medale w singlu podczas turnieju ITTF World Para Elite w słoweńskim Lasko.
W środowych meczach finałowych Karolina Pęk (9.) wygrała z Węgierką Alexą Szvitacs 3:1 i Natalia Partyka (10.) z Australijką Yang Qian 3:1.
Z kolei Piotr Grudzień (8.) pokonał w półfinale Brytyjczyka Aarona McKibbina 3:2 i w finale Chińczyka Zhao Shuaia 3:1.
Po srebro sięgnęła Dorota Bucław (1.), która w decydującym pojedynku poniosła porażkę z Finką Aino Tapolą 0:3.
Brązowy medal wywalczył Rafał Czuper (2.), który w półfinale przegrał z Francuzem Fabienem Lamirault 0:3.
W ćwierćfinałach w środę odpadli Krzysztof Żyłka (4-5.) i Michał Deiglser (7.).
Wyniki:
Rafał Czuper (klasa 2.) – półfinał Fabien Lamirault (Francja) 0:3
Krzysztof Żyłka (4-5.) – ćwierćfinał Park Jae Hyeon (Korea Płd.) 1:3
Michał Deiglser (7.) – ćwierćfinał Chalermpong Punpoo (Tajlandia) 0:3
Piotr Grudzień (8.) – półfinał Aaron McKibbin (Wlk. Brytania) 3:2, finał Zhao Shuai (Chiny) 3:1
Dorota Bucław (1.) – finał Aino Tapola (Finlandia) 0:3
Karolina Pęk (9.) – finał Alexa Szvitacs (Węgry) 3:1
Natalia Partyka (10.) – finał Yang Qian (Australia) 3:1







