Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego przedstawiła nową datę Drużynowych Mistrzostw Świata. Turniej w koreańskim Busan wstępnie ma się rozpocząć 27. września i potrwa do 4. października 2020 roku.

Mistrzostwa globu pierwotnie miały się odbyć w dniach 22-29. marca, jednak przez szerzącą się na świecie pandemię koronawirusa COVID-19 zostały przełożone. Drugą zaproponowaną datą przez ITTF do rozegrania DMŚ był 21-28. czerwca. Niestety, także w tym terminie turniej nie mógłby się odbyć.

Władze Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego postanowiły, że jeden z ważniejszych turniejów 2020 roku zostanie rozegrany na przełomie września i października. ITTF cały czas monitoruje jednak sytuację związaną z pandemią koronawirusa COVID-19 na świecie i w podejmowaniu kolejnych decyzji będzie się kierował zdrowiem i bezpieczeństwem zawodników, trenerów i kibiców.

Poznaliśmy także nową datę Mistrzostw Świata weteranów. Turniej, którego gospodarzem będzie francuskie miasto Bordeaux, został przełożony na przełom kwietnia i maja 2021 roku (26. kwietnia – 2. maja 2021 roku).