Do Biura Polskiego Związku Tenisa Stołowego w Warszawie wpłynęły oficjalne pisma Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego (ITTF), potwierdzające kwalifikację Natalii Bajor i Patryka Zatówki na 2. Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży. Zostaną one rozegrane w dniach 16 – 28 sierpnia br. w chińskim Nankinie. Reprezentanci Polski wywalczyli przepustki na wyjazd do Chin podczas europejskiego turnieju kwalifikacyjnego, który od niedzieli do wtorku był rozgrywany w Hodoninie. Zarówno Natalia Bajor, jak i Patryk Zatówka w fazie pucharowej wygrali komplet trzech spotkań i uzyskali bezpośrednią kwalifikację już w drugim dniu trwania turnieju.

Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży zostaną rozegrane po raz drugi w historii. W 2010 roku, w Singapurze, Polskę w tenisie stołowym reprezentował Konrad Kulpa. Mający wówczas 15 lat tenisista stołowy zmagania zakończył na 2. rundzie fazy grupowej.

W 1. rundzie Kulpa odniósł dwa zwycięstwa, okazując się lepszym od Luisa Mejii z Salwadoru (3:0) oraz Niemca Floriana Wagnera (3:0). Polaka, również w stosunku 3:0, pokonał Japończyk Koki Niwa. Zmagania w 2. rundzie 15-latek zakończył już bez zwycięstwa – lepsi od Kulpy byli: Francuz Simon Gauzy (0:3), Chorwat Luka Fucec (2:3) oraz Chung Hei Chiu z Hongkongu (2:3).

Materiały do pobrania

1. Pismo ITTF potwierdzające kwalifikację olimpijską Natalii Bajor
2. Pismo ITTF potwierdzające kwalifikację olimpijską Patryka Zatówki