Dziesięć medali wywalczyli reprezentanci Polski w turnieju indywidualnym ITTF Fa20 Polish Para Open. Najlepiej w hali Centralnego Ośrodka Sportowego „Cetniewo” we Władysławowie zaprezentowali się Katarzyna Marszał i Piotr Grudzień, którzy wygrali zmagania w swoich klasach!

Katarzyna Marszał wywalczyła złoty medal w klasie „6”. Polka we Władysławowie zanotowała komplet zwycięstw. Podopieczna trenera Andrzeja Ochala podczas ITTF Fa20 Polish Para Open pokonała Stephanie Grebe (Niemcy) 3:0, Emelie Endre (Szwecja) 3:1 i Merethe Tveiten (Norwegia) 3:1. Na najwyższym stopniu podium stanął także Piotr Grudzień, który nie miał sobie równych w klasie „8”. Reprezentant naszego kraju w finałowym spotkaniu ograł Billy Shiltona (Wielka Brytania) 3:0.

Biało-czerwoni do dwóch złotych krążków dorzucili jeszcze dwa srebrne i aż sześć brązowych medali. Drugie miejsca w ITTF Fa20 Polish Para Open zajęli Rafał Lis (klasa „4”) i Igor Misztal (klasa „10”). Na najniższym stopniu podium we Władysławowie stanęli Dajana Jastrzębska (klasa „7-8”), Krystyna Łysiak (klasa „11”), Tomasz Jakimczuk (klasa „2”), Macieja Nalepka (klasa „3”), Maksym Hubert Chudzicki (klasa „7”) i Patryk Chojnowski (klasa „10”).

Turniej ITTF Fa20 Polish Para Open zakończy się w sobotę. To właśnie podczas trzeciego dnia rywalizacji poznamy triumfatorów zmagań drużynowych.