Rafał Czuper w klasie 2 i Rafał Lis w klasie 4 zdobyli złote medale turnieju indywidualnego w ITTF Fa20 Montenegro Para Championships 2022 w Podgoricy. Biało-Czerwoni zdobyli 8 medali w singlu. W piątek rozpoczęły się zawody w grze deblowej oraz mieszanej.

Rafał Czuper (PSSON Start Białystok) wygrywał dzisiaj ze Słowakami, w półfinale z Janem Riaposem 3:0 i w finale z Martinem Ludrovskym 3:1.

Rafał Lis (SR-S Szansa Start Gdańsk) pokonał Krzysztofa Żyłkę (GZSN Start Gorzów Wielkopolski) 3:2 w 1/2 finału i Słowaka Andreja Meszarosa 3:0 w meczu o tytuł.

Wczoraj srebro wywalczyła Barbara Jabłonka (RSSiRON Start Radom) w klasie 6. W piątek drugie miejsce zajęli także inni Polacy: Michał Deigsler (IKS Start Kraków) w klasie 7 i Marcin Zieliński (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki) w klasie 9.

Michał Deigsler pokonał Czecha Daniela Horuta 3:2 i w finale przegrał z Hiszpanem Jordim Moralesem 2:3. Z kolei Marcin Zieliński wygrał z Irlandczykiem Seanem Geogheganem i uległ w finale 0:3 Izraelczykowi Avivowi Gordonowi, z którym w półfinale przegrał Dawid Sowa (IKS Jezioro Tarnobrzeg) 1:3.

Brąz wywalczył, podobnie jak Dawid Sowa, Daniel Staszak (Start Wrocław), który w półfinale klasy 5 przegrał z Norwegiem Tommym Urhaugiem 0:3.

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea S.A. – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.