Reprezentanci Polski zdobyli 10 medali, w tym 5 złotych, w grze pojedynczej turnieju ITTF Fa20 Greek Para Open w Argostoli. Biało-Czerwoni wywalczyli też 1 srebro i 4 brązowe krążki.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: w klasach 2 – Rafał Czuper, 9 – Karolina Pęk, 10 – Natalia Pęk i Patryk Chojnowski, 11 – Ewa Cychowska.

W meczach finałowych Rafał Czuper wygrał z Francuzem Julienem Michaudem 3:0 (2,3,7), Patryk Chojnowski z Austriakiem Krisztianem Gardosem 3:0 (6,8,6), Ewa Cychowska z Ukrainką Natalyą Kosminą 3:2 (7,-9,9,-9,12).

W rozgrywkach grupowych zwyciężyły Karolina Pęk i Natalia Partyka. Każdy z nich miała po 4 rywalki w greckich zawodach. Obie Polki wszystkie pojedynki rostrzygnęły na swoją korzyśc po 3:0.

Po srebro sięgnął Piotr Grudzień w kl. 7-8 (z udziałem 13 zawodników). W finale przegrał z Ukraińcem Maksymem Nikolenko 2:3.

Brązowe medale wywalczyli z naszej kadry narodowej: 2 – Tomasz Jakimczuk, 10 – Igor Misztal, 11 – Maciej Makajew (debiutant w imprezie międzynarodowej grał z dwoma pingpongistaki z Hongkongu, o medal porażka 2:3) i Dorota Nowacka.

– Zdobyliśmy w sobotę 10 medali w turnieju singla. Najwiecej z obecnych na zawodach 20 państw. Największa pozytywną niespodzianką była wygrana Ewy Cychowskiej w klasie 11. W drodze po złoto pokonała dwukrotnie – w grupie i finale – złotą medalistkę z Rio de Janeiro Ukrainkę Kosminę. Dziś rozpoczęliśmy turniej debla i miksta – mówi Andrzej Ochal, trener reprezentacji Polski.

W dniach 26-28 maja reprezentanci Polski startować będą w zawodach ITTF Fa20 Polish Para Open we Władysławowie. To kolejny turniej w ramach kwalifikacjach do Igrzysk Paralimpijskich w Paryżu w 2024 roku.