Natalia Partyka i Patryk Chojnowski (oboje KSI Start Szczecin) zdobyli złote medale w grze pojedynczej turnieju ITTF Fa20 Czech Para Open w Ostravie. Triumfowali w klasie 10, po finałowych zwycięstwach ze Szwedką Anją Handen 3:0 i Indonezyjczykiem Dianem Jacobsem 3:2. W klasie 9 najlepsza była Karolina Pęk (KS Bronowianka Kraków). Wygrała wszystkie 4 mecze po 3:0.

Łącznie nasi reprezentanci 10 razy stanęli na podium.

Srebro wywalczyła w singlu w klasie 11 Krystyna Łysiak (UKS Dziesiątka Nowa Sól). W finale przegrała z Turczynką Ebru Acer 1:3, której w półfinale uległa Dorota Nowacka (UKS Jola Kraków) 2:3.

Oprócz Doroty Nowackiej, po brąz sięgnęli także inni polscy niepełnosprawni tenisiści stołowi: Michał Deigsler (klasa 7, IKS Start Kraków), Maksym Chudzicki (7, KS Bronowianka Kraków), Paweł Włodyka (10, IKS Jezioro Tarnobrzeg), Marek Chybiński (11, GZSN Start Gorzów Wielkopolski) i Damian Fira (11, GZSN Start Gorzów Wielkopolski).

W piątek w czeskiej Ostravie rozpoczęła się rywalizacja w grze deblowej i mieszanej. Rozstrzygnięcia jutro.

Wyniki Polaków:

klasa 7, 1/4 finału Michał Deiglsler – Kevin Dourbecker (Francja) 3:0, Maksym Chudzicki – Henrik Brammer 3:0, 1/2 finału Michał Deigsler – Bjoern Schnake (Niemcy) 2:3, Maksym Chudzicki – William Bayley (Wlk. Brytania) 2:3

klasa 10, 1/2 finału Patryk Chojnowski – Komet Akbar (Indonezja) 3:0, Paweł Włodyka – Dian Jacobs (Indonezja) 1:3, finał Patryk Chojnowski – Dian Jacobs 3:2

klasa 11, 1/2 finału Marek Chybiński – Antoine Zhao (Francja) 0:3, Damian Fira – Timothe Ivaldi (Francja) 0:3

klasa 9 (rozgrywki systemem „każda z każdą”), Karolina Pęk – Mirjana Lucić (Chorwacja) 3:0, Hana Resti (Indonezja) 3:0, Nela Kemlinkova (Czechy) 3:0, Mila Gajić (Serbia) 3:0

klasa 10, 1/2 finału Natalia Partyka – Thea Nielsen (Dania) 3:0, finał Natalia Partyka – Anja Handen (Szwecja) 3:0

klasa 11, 1/2 finału Dorota Nowacka – Ebru Acer (Turcja) 2:3, Krystyna Łysiak – Anne Divet (Francja) 3:0, finał Krystyna Łysiak – Ebru Acer 1:3