Cztery medale – po dwa srebrne i brązowe – zdobyli reprezentanci Polski w deblu i mikście w turnieju ITTF Fa20 Czech Para Open w Ostravie. Wcześniej w singlu Biało-Czerwoni wywalczyli 10 krążków.

W finale klasy WD22 Krystyna Łysiak/Dorota Nowacka przegrały z duetem Denisa Macurova (Czechy)/Natalya Kosmina (Ukraina) 1:3. W półfinale Polki wygrały z Turczynkami Ebru Acer i Sumeyrą Turk 3:0, zaś w grupie zanotowały dwa triumfy po 3:0.

Z kolei w MD22 po srebro sięgnęli Damian Fira i Marek Chybiński. W systemie grupowym wygrali dwa mecze (z czeskimi parami Ondrej Vitvar/Jan Pokuta 3:1 i Lukas Schauer/Pavel Richter 3:0), a przegrali jeden, z Francuzami Antoine Zhao i Timothe Ivaldi 1:3.

W WD14 brąz zdobyły Barbara Jabłonka i Magdalena Pawłasek-Sutkowska. W grupie miały bilans 2-2, m.in. zwycięstwo ze Szwedkami Cajsą Stadler i Agnes Sand 3:1.

Również z brązem do Polski wróci para mieszana Dorota Nowacka i Marek Chybiński w XD22. W półfinale 1:3 z francuską parą Antoine Zhao/Magali Rousset.

Wczoraj w grze pojedynczej podopieczni głównego trenera reprezentacji Andrzej Ochala wywalczyli 10 medali. Na najwyższym stopniu podium stanęli Karolina Pęk w klasie 9, Natalia Partyka i Patryk Chojnowski w klasie 10.

Skład całej kadry narodowej Polski:
Dorota Nowacka (UKS Jola Kraków), Krystyna Łysiak (UKA Dziesiątka Nowa Sól), Barbara Jabłonka (RSSiRON Start Radom), Karolina Pęk (KS Bronowianka Kraków), Magdalena Pawłasek (KS ATS Stargard), Natalia Partyka (KSI Start Szczecin)
Tomasz Jakimczuk (ZSR Start Zielona Góra), Mariusz Czerwiński, Piotr Mańturz (obaj RSSiRON Start Radom), Marek Chybiński, Damian Fira, Sławomir Brak (wszyscy GZSN Start Gorzów Wielkopolski), Michał Deigsler (IKS Start Kraków), Janusz Chamot, Dawid Sowa, Paweł Włodyka (wszyscy IKS Jezioro Tarnobrzeg), Daniel Staszak (WZSN Start Wrocław), Marcin Zieliński (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki), Patryk Chojnowski (KSI Start Szczecin), Maksym Chudzicki (KS Bronowianka Kraków), Paweł Konstantyn (IKS AWF Warszawa).