Multimedalistka Igrzysk Paraolimpijskich Natalia Partyka zagra w turnieju ITTF Fa20 Costava Brava Spanish Para Open 2022, który w dniach 24 – 26 marca odbędzie się w Platja d’Aro – poinformował Andrzej Ochal, trener główny reprezentacji Polski osób niepełnosprawnych.

– W hiszpańskich zawodach wystąpi 11 naszych zawodniczek i zawodników: Natalia Partyka, Karolina Pęk, Dorota Bucław, Katarzyna Marszał i Maciej Nalepka, Igor Misztal, Rafał Czuper, Rafał Lis, Piotr Grudzień, Paweł Włodyka, Michał Deigsler – powiedział Andrzej Ochal, z którym sztab szkoleniowy tworzyć będą Feliks Kordyś, Marta Smętek, Marcin Skrzynecki. Fizjoterapeutą jest Łukasz Ospalski, a opiekunem Dorota Kubicka.

Najbardziej utytułowaną tenisistką stołową w kadrze Biało-Czerwonych jest Natalia Partyka, która na Paraolimpiadzie debiutowała mając 11 lat w Sydney w 2000 roku. W jej dorobku jest 10 medali Igrzysk Paraolimpijskich, w tym 6 złotych (indywidualnie i drużynowo).

– Od tego roku zrezygnowano w zawodach międzynarodowych pod egidą ITTF z turnieju drużynowego. Teraz zawodnicy rywalizować będą w grach podwójnych: deblach i mikstach. W grach podwójnych zawodnicy będą startować w klasach, gdzie suma klas poszczególnych tenisistów stołowych w parze nie przekracza pewnej liczby. W Hiszpanii wystąpią następujące duety: WS20 Partyka/Pęk, MW4 Czuper/Lamirault (Francja), MW8 Lis/Nalepka, MS18 Misztal/Grudzień MS18 Włodyka/Deigsler, miksty XW4 Bucław/Czuper, XS14 Marszał/Deigsler, XS17 Pęk/Grudzień, XS20 Partyka/Misztal – przyznał trener Andrzej Ochal.

W maju Polacy będą startować w zawodach w Laško w Słowenii, w czerwcu w czarnogórskiej Podgoricy i czeskiej Ostravie.

– Aby zakwalifikować się na Mistrzostwa Świata w hiszpańskiej Granadzie (6 – 12 listopada) należy wystąpić do końca lipca w minimum dwóch turniejach rankingowych. Dodatkowo trzeba być wysoko w rankingu światowym w danej klasie – stwierdził selekcjoner polskiej reprezentacji.