Korzystanie z technologii TTR (Table Tennis Review) podczas igrzysk olimpijskich oraz organizacja mistrzostw świata w kilku miastach – to jedne z najważniejszych decyzji jakie podjęto podczas komitetu wykonawczego Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego, który odbył się w dniach 10-11. stycznia w Delhi.

Po zastosowaniu pingpongowego VAR-u (telewizyjnych powtórek) podczas ITTF World Tour Grand Finals w 2019 roku, władze Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego zdecydowały, że będą korzystać z tej technologii także podczas igrzysk olimpijskich w Tokio oraz na najważniejszych imprezach w 2020 roku na świecie. Działacze ITTF zaznaczyli jednak, że ciągle pracują nad udoskonaleniem TTR, a głównym celem jest skrócenie czasu oczekiwania między powtórkami telewizyjnymi a decyzją sędziego. – Korzyści korzystania z systemu TTR są bardzo pozytywne i możemy mówić o ewolucji tenisa stołowego – mówi dyrektor generalny ITTF, Steve Dainton.

Od 2020 roku zmianie ma ulec format rozgrywania mistrzostw świata. Władze ITTF prowadzą rozmowy z Chińskim Związkiem Tenisa Stołowego odnośnie organizacji światowego czempionatu w kilku miastach. Umożliwi to większe zainteresowanie telewizji, a także zwiększy zainteresowanie kibiców samym turniejem. – Ze względu na popularność tego sportu uważamy, że Chiny są idealnym miejscem do wdrożenia nowego formatu mistrzostw. Rozmowy z Chińskim Związkiem Tenisa Stołowego są już prowadzone i wszystko zmierza w dobrym kierunku – dodał Dainton.

Władze Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego zamierzają także wybudować „Globalny dom tenisa stołowego”. ITTF rozpoczął już poszukiwanie lokalizacji pod swoją nową inwestycję.