Sprzedaż biletów na letnie igrzyska w Tokio 2020 rozpocznie się wcześniej niż planowano – w kwietniu – poinformował dziennik „The Japan News” powołując się na informacje zebrane od komitetu organizacyjnego największej sportowej imprezy globu.

Obecnie trwają ostatnie przygotowania do kampanii promującej sprzedaż wejściówek, która rozpocznie się pod koniec kwietnia. Pierwotnie możliwość zakupu biletów planowano na połowę roku.

Pierwszą transzę będzie można kupić podczas tzw. Golden Week, czyli okresu nagromadzenia różnych świąt na przełomie kwietnia i maja, który w tym roku trwać będzie od soboty 27 kwietnia do 6 maja. To najdłuższy okres zblokowania wolnych dni w Kraju Kwitnącej Wiśni od 1948 roku.

Świąteczne dni to m.in 29 kwietnia – Dzień Showa, czyli urodziny poprzedniego cesarza Hirohito oraz 3 maja, gdy obchodzi się tak jak w Polsce Dzień Konstytucji.

W tym roku czas świąteczny zostanie jeszcze wydłużony przez inne wydarzenia – 30 kwietnia dojdzie do pierwszej od 200 lat abdykacji cesarza – władca Akihito w dniu swych 85. urodzin wygłosi ostatnie przemówienie, zaś 1 maja odbędzie się koronacja jego najstarszego syna, księcia Naruhito.

Jak wcześniej informowano ceny wejściówek na poszczególne zawody olimpijskie mają rozpoczynać się od 2000 jenów (18 dolarów), a na zmagania niepełnosprawnych sportowców od 1000 jenów (9 dol.).

Olimpijskie zmagania w stolicy Japonii odbędą się w dniach 24 lipca – 9 sierpnia 2020 roku.