Reprezentacja Korei Południowej będzie przeciwnikiem reprezentacji Polski kobiet w pierwszej rundzie turnieju drużynowego podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Spotkanie odbędzie się 1. sierpnia.

Rywalizacja tenisistek stołowych w stolicy Japonii rozpocznie się jednak od zmagań w grze pojedynczej. W tej konkurencji nasz kraj reprezentować będą Natalia Partyka i Li Qian.

Zawodniczka SKST Hodonin turniej rozpocznie od pierwszej rundy, w której zmierzy się z Australijką Michelle Bromley. Jeśli Natalii Partyce uda się pokonać swoją rywalkę, to w kolejnej rundzie zmierzy się z Diną Meshref z Egiptu. Ewentualna wygrana na tym etapie sprawi, że mistrzyni paraolimpijska w kolejnym spotkaniu zagra ze sklasyfikowaną na 28. pozycji na liście światowej – Britt Eerland (Holandia).

Z kolei mistrzyni Europy w grze pojedynczej z hiszpańskiego Alicante do rywalizacji przystąpi od drugiej rundy, a jej przeciwniczką będzie zwyciężczyni w parze Debora Vivarelli (Włochy) – zawodniczka z kwalifikacji. W przypadku wygranej Polki, w trzeciej rundzie podopieczna Zbigniewa Nęcka zmierzy się ze swoją klubową koleżanką, Niemką Han Ying (22. miejsce w rankingu światowym).

Spotkanie pierwszej rundy gry pojedynczej z udziałem Natalii Partyki odbędzie się 24. lipca. Mecze drugiej rundy zaplanowano na 25. i 26. lipca.