Nie odbędą się zaplanowane na 10-14 lutego 2021 roku europejskie kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Europejska Unia Tenisa Stołowego poinformowania o przeniesieniu turnieju na drugą połowę kwietnia 2021 roku.

Europejska Unia Tenisa Stołowego zdecydowała się przełożyć turniej na późniejszym termin ze względu na liczne obostrzenia w europejskich krajach i ograniczenia w podróżach międzynarodowych w związku z pandemią koronawirusa. Zgodnie z przepisami Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego, kwalifikacje kontynentalne muszą zostać zakończone do 30 kwietnia 2021 roku.

Turniej w Lizbonie jest szczególnie ważny dla męskiej reprezentacji Polski. Trener Tomasz Krzeszewski do startu w europejskich kwalifikacjach może nominować dwóch zawodników, którzy walczyć będą o pięć premiowanych miejsc uprawniających do występu w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Warto przypomnieć, że w innej portugalskiej miejscowości – Gondomar, w ubiegłym roku kwalifikację drużynową wywalczyły Li Qian, Natalia Partyka i Natalia Bajor, co jest równoznaczne z awansem dwóch naszych tenisistek stołowych do turnieju singlowego.

Kwalifikacje, których gospodarzem będzie portugalska Lizbona, według nowych ustaleń ETTU mają się odbyć w dniach 21-25 kwietnia 2021 roku.