27 września hitowym meczem z KU AZS UE Wrocław Mistrzynie Polski Enea Siarka Tarnobrzeg rozpoczną sezon w Ekstraklasie. To będzie spotkanie 2 kolejki. W pierwszej serii podopieczne Zbigniewa Nęcka pauzują.

W zespole Enea Siarka będzie występowała m.in. 21-letnia kadrowiczka i młodzieżowa mistrzyni Polski Julia Ślązak. Dotychczas reprezentowała GLKS Scania Nadarzyn.

„W naszym klubie nie będzie już grała Amerykanka Wu Yue; wygasł jej kontrakt. Natomiast do zespołu została zaproszona 21-letnia Julia Ślązak” – powiedział PAP selekcjoner reprezentacji i trener Siarki Zbigniew Nęcek.

W drużynie z Tarnobrzega wystąpią także Niemka Han Ying, Rumunka Elizabeta Samara i Białorusinka Wiktoria Pawłowicz. Do rozgrywek zostały zgłoszone ponadto Li Oian, Chinka Gu Ruochen, wieloletnia kapitan zespołu Kinga Stefańska oraz Agata Zakrzewska.

Rozgrywki ekstraklasy tenisistek stołowych rozpoczynają się 26 września. Z kolei tegoroczne zmagania Ligi Mistrzyń dla Enea Siarki planowane są na 20-22 listopada. „W LM jesteśmy rozstawieni z numerem jeden w Europie; to cieszy. W związku z tym nasz udział w rozgrywkach zaczynamy później” – przypomniał Zbigniew Nęcek.

Dodał, że LM rozgrywki wznawia w październiku. „Zespoły sklasyfikowane na pozycjach 9-16 będą grały barażowe dwumecze o cztery miejsca. W listopadzie zostaną one dokooptowane do pierwszej ósemki Europy i wtedy rozpocznie się faza grupowa” – wyjaśnił selekcjoner.

Jednocześnie Nęcek podkreślił, że do tegorocznych rozgrywek ekstraklasy tenisistek stołowych oraz LM „należy podchodzić z pokorą”. „Cały czas dotyka nas sytuacja związana z pandemią koronawirusa” – mówił trener.

Głównymi sponsorami tarnobrzeskiego zespołu są Enea SA oraz Zakłady Chemiczne „Siarkopol”. Od kilku dni klub z Tarnobrzega ma nowego partnera głównego w nadchodzącym sezonie. Jest nim Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO. Podopieczne Nęcka będzie wspierał co najmniej do końca czerwca 2021 roku.

W tym roku broniący trofeum polski klub w półfinale miał rywalizować z TTC Berlin Eastside; w drugiej parze miały grać TTT Saint Quentinois i Linz Forschberg. W związku z pandemią koronawirusa rozgrywki przerwano, a wszystkie zespoły ETTU sklasyfikowała na równorzędnych pozycjach 1-4.

Enea Siarka triumfowała w LM w sezonie 2018/19. Rok wcześniej zajęła trzecią pozycję. Natomiast w sezonach 2015/16 oraz 2016/17 była druga.

Drużyna z Podkarpacia 29 razy zdobywała również tytuł mistrza Polski.