Jakub Dyjas, Marek Badowski i Natalia Bajor awansowali do drugiej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata w grze pojedynczej. Z turnieju pierwszego dnia odpadły Natalia Partyka i Anna Węgrzyn.

Aktualna mistrzyni Polski w grze pojedynczej – Natalia Bajor w swoim pierwszym pojedynku singlowym w amerykańskim Houston pokonała Belgijkę Nathalie Marchetti 4:2. W identycznych rozmiarach swój premierowy mecz wygrał Jakuba Dyjas, który okazał się lepszy od Chorwata Frane Kojica. W drugiej rundzie turnieju gry pojedynczej wystąpi także Marek Badowski. Zawodnik Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki w 1/64 finału pokonał znacznie wyżej notowanego Tajwańczyka Chen Chien-Ana 4:1 (76. miejsce na świecie).

Na pierwszej rundzie swoje zmagania w Stanach Zjednoczonych zakończyły Natalia Partyka i Anna Węgrzyn. Mistrzyni paraolimpijska w 1/64 finału uległa Cheng Hsien-Tzu z Tajwanu 2:4, a tenisistka stołowa wrocławskiego KU AZS UE zanotowała porażkę z byłą mistrzynią Europy, na co dzień reprezentantką Enea Siarkopolu Tarnobrzeg – Elizabetą Samarą (Rumunia) 0:4.

W drugiej rundzie biało-czerwoni zmierzą się z renomowanymi przeciwnikami. Jakub Dyjas w 1/32 finału zagra z rozstawionym z numerem drugim w Houston Japończykiem Tomokazu Harimoto, a Marek Badowski zmierzy się z leworęcznym Szwedem Kristianem Karlssonem. Rywalką Natalii Bajor będzie z kolei Bernadette Szocs, 24. zawodniczka na liście światowej.

Wyniki Polaków w pierwszym dniu IMŚ:

gra pojedyncza kobiet:
Nathalie Marchetti (Belgia) – Natalia Bajor 2:4 (5:11, 11:7, 7:11, 8:11, 11:9, 8:11)
Cheng Hsien-Tzu (Tajwan) – Natalia Partyka 4:2 (11:8, 5:11, 12:14, 11:9, 13:11, 11:7)
Anna Węgrzyn – Elizabeta Samara (Rumunia) 0:4 (6:11, 9:11, 4:11, 8:11)