Po wielkich emocjach, jakie towarzyszyły startom biało-czerwonych w nocy z środy na czwartek, przyszedł czas na trzeci dzień Indywidualnych Mistrzostw Świata w tenisie stołowym. Turniej po raz pierwszy rozgrywany jest w Stanach Zjednoczonych w mieście Houston.

Bohater drugiego dnia – Jakub Dyjas swoje starcie w trzeciej rundzie turnieju gry pojedynczej z Niemcem Ruwenem Filusem rozegra o godzinie 4:20 w piątek. Obydwaj zawodnicy po raz ostatni spotkali się ze sobą podczas WTT Contender Tunis 2021 pod koniec października. Wówczas zwycięstwo 3:2 odniósł podopieczny Tomasza Krzeszewskiego.

Jako pierwsi do stołów podejdą w czwartek nasi reprezentanci w grze mieszanej. O godzinie 16:30 Marek Badowski i Natalia Bajor zmierzą się z Ho Kwan Kitem (byłym zawodnikiem Dojlid Białystok) i Lee Ho Ching z Hongkongu. Czterdzieści minut później rozpocznie się pojedynek Jakuba Dyjasa i Natalii Partyka z rozstawionymi z „dwójką” w Houston Jia Nan Yuan i Emmanuelem Lebessonem z Francji.

Swój pojedynek w drugiej rundzie gry podwójnej rozegrają w czwartek wicemistrzowie Europy w deblu – Jakub Dyjas i Cedric Nuytinck. Polsko-belgijska para o godzinie 20:10 zmierzy się z Robertem Gardosem i Danielem Habesohnem (Austria).

Plan czwartkowych gier Polaków:

gra mieszana – 2. runda:
Ho Kwan Kit/Lee Ho Ching (Hongkong) – Marek Badowski/Natalia Bajor (czwartek, godz. 16:30)
Jakub Dyjas/Natalia Partyka – Jia Nan Yuan/Emmanuel Lebesson (Francja) (czwartek, godz. 17:10)

gra podwójna mężczyzn – 2. runda:
Jakub Dyjas/Cedric Nuytinck (Belgia) – Robert Gardos/Daniel Habesohn (Austria) (czwartek, godz. 20:10)

gra pojedyncza mężczyzn – 3. runda:
Ruwen Filus (Niemcy) – Jakub Dyjas (piątek, godz. 4:20)