W Houston rozpoczęły się dziś Indywidualne Mistrzostwa Świata w tenisie stołowym. Zapraszamy do śledzenia na bieżąco najważniejszych wydarzeń z pierwszego dnia zmagań w Stanach Zjednoczonych.

godz. 4:10 Jakub Dyjas zagra w drugiej rundzie Indywidualnych Mistrzostw Świata w grze pojedynczej. Polak w swoim pierwszym meczu w Houston ogrywa Frane Kojica (Chorwacja) 4:2 i w kolejnym spotkaniu zagra z Japończykiem Tomokazu Harimoto

godz. 2:39 Znakomity początek IMŚ w wykonaniu Marka Badowskiego. Polak w pierwszej rundzie turnieju głównego gry pojedynczej pokonał sklasyfikowanego na 76. miejscu na świecie Chen Chien-Ana z Tajwanu 4:1.

godz. 23:59 Polskie pary w komplecie zagrają w 2. rundzie Indywidualnych Mistrzostw Świata w grze mieszanej. Po Marku Badowskim i Natalii Bajor, do kolejnej rundy awansowali także Jakub Dyjas i Natalia Partyka, którzy pokonali argentyński duet: Camila Arguelles/Horacio Cifuentes 3:2

godz. 22:52 Marek Badowski i Natalia Bajor awansowali do drugiej rundy turnieju gry mieszanej podczas IMŚ w Houston. Biało-czerwoni w swoim premierowym spotkaniu pokonali słowacki duet: Wang Yang/Tatiana Kukulkova 3:1

godz. 20:29 Natalia Partyka przegrywa z Cheng Hsien-Tzu (Tajwan) 2:4 i podobnie jak Anna Węgrzyn, na pierwszej rundzie zakończyła swój start w zmaganiach gry pojedynczej podczas Indywidualnych Mistrzostw Świata

godz. 19:30 Natalia Bajor, aktualna mistrzyni Polski, awansowała do drugiej rundy IMŚ w grze pojedynczej. Nasza zawodniczka w swojej premierowym meczu w Houston pokonała Nathalie Marchetti (Belgia) 4:2

godz. 19:01 Od porażki zmagania w Houston rozpoczęła Anna Węgrzyn. Reprezentantka Polski w pierwszej rundzie turnieju gry pojedynczej uległa byłej mistrzyni Europy, na co dzień zawodniczce Enea Siarkopolu Tarnobrzeg – Elizabecie Samarze (Rumunia) 0:4

godz. 17:14 Turniej w Houston można na żywo oglądać na stronie worldtabletennis.com oraz na platformie Youtube na kanale WorldTable Tennis