Maksym Chudzicki (KS Bronowianka Kraków) pokonał Jakuba Ostoję-Soleckiego (WZSN Start Wrocław) 3:1 (-9,7,3,7) w finale gry pojedynczej do lat 23 (klasa 6-10) w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych, które rozpoczęły się w hali sportowej Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku.

Brązowe medale zdobyli Marcin Zieliński (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Piotr Mańturz (RSSiRON Start Radom). W półfinale Marcin Zieliński prowadził z Maksymem Chudzickim 2:1, by przegrać 2:3.

W spotkaniu o złoty medal w grze podwójnej mężczyzn (klasa 2-5) Tomasz Jakimczuk (ZSR Start Zielona Góra) i Rafał Czuper (PSSON Start Białystok) wygrali z Krzysztofem Żyłką (Start Gorzów Wlkp.) i Robertem Hermanem (Start Gorzów Wlkp.) 3:1 (6,5,-11,8).

Z kolei wśród kobiet tytuł (klasa 6-10) wywalczyły Joanna Ryba (KS AZS UWM Olsztyn) i Magdalena Pawłasek (KS ATS Stargard) po finałowym zwycięstwie z parą Teresa Sturm (KSN Start Kalisz)/Monika Borewicz (RSSiRON Start Radom) 3:2 (-6,6,9,-5,5).

Rozstrzygnięto również rywalizację w męskiej klasie 11. W decydującym spotkaniu duet Maciej Makajew (Start Gorzów Wlkp.)/Piotr Dobrzyński (Start Gorzów Wlkp.) ograł Marka Chybińskiego (Start Gorzów Wlkp.) i Damiana Firę (Start Gorzów Wlkp.) 3:1 (10,7,-8,5).

W finale miksta (klasa 2-5) Ryszard Papis (KSN Start Warszawa)/Marianna Szychowska (IKS AWF Warszawa) pokonali parę Daniel Staszak (WZSN Start Wrocław)/Ewa Michalak-Łosiewicz (ICSiR Start Lublin) 3:1 (9,-4,5,10).

– Piątkowe gry były bardzo wyrównane. Cieszy dobra postawa młodych zawodników. W półfinale debla mężczyzn, poza Misztalem i Grudniem, pozostałe trzy pary są dużą niespodzianką. Na zgrupowaniu w Wiśle wspólnego debla trenowali juniorzy Zieliński i Mańturz i jak widać przyniosło to efekty. Mają już minimum brązowy medal – mówi Andrzej Ochal, trener reprezentacji Polski.