Dorota Bucław (IKS AWF Warszawa), Monika Borewicz (RSSiRON Start Radom), Karolina Pęk (KS Bronowianka Kraków) i Rafał Czuper (PSSON Start Białystok) wygrali dziś wszystkie swoje mecze i dodatkowo nie stracili ani jednego seta, zdobywając złote medale w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku.

W klasie 1-5 Dorota Bucław miała bilans 4-0 i po 3:0 wszystkie gry. Srebro dla jej koleżanki klubowej Marianny Szychowskiej 3-1. W klasie 8 złoto wywalczyła Monika Borewicz (RSSiRON Start Radom) 3-0 po 3:0, a srebro Magdalena Pawłasek (KS ATS Stargard). Bardzo dobrze zagrała także w klasie Karolina Pęk (KS Bronowianka Kraków) 4-0 po 3:0. Po srebro sięgnęła Teresa Sturm (KSN Start Kalisz).

W klasie 11 zwyciężyła Krystyna Łysiak (UKS Dziesiątka Nowa Sól) 3-0 i 9:1 w setach, zaś srebro zdobyła Ewa Cychowska (UKS Tempo 25 Olsztyn).

W klasie 1-2 mężczyzn w pojedynku o tytuł Rafał Czuper (PSSON Start Białystok) pokonał Tomasza Jakimczuka (ZSR Start Zielona Góra) 3:0. Łączny dorobek triumfatora 3-0 i 9:0.

W klasie 3 trwała bardzo zacięta rywalizacja, gdyż po 7 punktów (3 wygrane i 1 porażka) miało trzech zawodników Ryszard Papis (KSN Start Warszawa), Janusz Chamot (IKS Jezioro Tarnobrzeg) i Marek Szafraniec (SIKS Silesia Katowice). Taka była kolejność końcowa.

W innych klasach tenisistów stołowych zwyciężali: 4 – złoto Krzysztof Żyłka (Start Gorzów Wielkopolski) 4-0 12:1 i srebro Michał Czułek (ZSN Start Skierniewice), 5 – złoto Danii Ustynov (WSSiRN Start Katowice) 4-0 12:2 i srebro Sławomir Przybysz (ZSN Start Skierniewice).

Jutro odbędą się półfinały i finały w singlu w następujących klasach: kobiety 6-7, mężczyźni 6, 7, 8, 9, 10, 11.

W sobotnich półfinałach padły wyniki: debel mężczyzn, klasa 6-10 Igor Misztal/Piotr Grudzień (ZSR Start Zielona Góra) – Andrzej Matląg/Sławomir Brak (Start Gorzów Wielkopolski) 3:0 (3,9,3) i Dawid Sowa/Paweł Mazuryk (IKS Jezioro Tarnobrzeg) – Marcin Zieliński/Piotr Mańturz (Bogoria Grodzisk Mazowiecki/RSSiRON Start Radom) 3:0 (10,6,6) oraz mikst, klasa 6-10 Michał Deigsler/Karolina Pęk (IKS Start Kraków/KS Bronowianka Kraków) – Piotr Mańturz/Magdalena Pawłasek (RSSiRON Start Radom/KS ATS Stargard) 3:0 (3,6,7) i Paweł Mazuryk/Joanna Ryba (IKS Jezioro Tarnobrzeg/KS AZS UWM Olsztyn) – Paweł Konstantyn/Katarzyna Marszał (IKS AWF Warszawa) 3:1 (-8,3,7,8).