Znakomicie w 2. Grand Prix Polski seniorek w Nowym Dworze Mazowieckim zaprezentowała się Ilona Sztwiertnia. 16-letnia zawodniczka Bronowianki Kraków dotarła aż do finałowej gry rozgrywanego w województwie mazowieckim turnieju. Drugie miejsce w Grand Prix Polski to największy w karierze seniorski sukces krakowianki.

To był bardzo udany weekend w wykonaniu Ilony Sztwiertni, która w Nowym Dworze Mazowieckim zajęła drugie miejsce. W finałowej grze zawodniczka Bronowianki była bliska pokonania Katarzyny Węgrzyn, jednak ostatecznie uległa tenisistce stołowej KU AZS UE Wrocław 3:4.

– Kasia jest bardzo doświadczoną zawodniczką. W ostatnim secie to ona wytrzymała końcówkę i wygrała spotkanie. Czułam jednak pod koniec finałowego meczu, że może mi się udać wygrać – podsumowała swój występ w finałowej grze 2. Grand Prix Polski seniorek Ilona Sztwiertnia.

Reprezentantka klubu ze stolicy Małopolski w ćwierćfinale sprawiła największą niespodziankę turnieju, pokonując aktualną wicemistrzynię kraju Paulinę Krzysiek ze Startu Nadarzyn. – Pokonanie Pauliny to dla mnie wielki sukces, którego tak naprawdę się nie spodziewałam. Ten mecz dodał mi pewności siebie i już do końca turnieju grałam „swój tenis stołowy” – dodała zawodniczka Bronowianki.

Na co dzień Ilona Sztwiertnia występuje na zapleczu Ekstraklasy kobiet. Jej zespół – Bronowianka Kraków zajmuje czwarte miejsce w tabeli, a indywidualnie Sztwiertnia sklasyfikowana jest na drugiej pozycji w rankingu najlepiej punktujących zawodniczek w grupie południowej.

W drugiej części sezonu 2020/2021 Ilona Sztwiertnia zamierza się skupić nie tylko na rozgrywkach ligowych, ale także na turniejach indywidualnych. – Moim celem na ten sezon jest zwycięstwo w Mistrzostwach Polski juniorek oraz dobry start w Mistrzostwach Europy juniorek – zakończyła druga zawodniczka 2. GPP seniorek w Nowym Dworze Mazowieckim.