Ilona Sztwiertnia (KU AZS Politechnika Rzeszów) i Mateusz Zalewski (KS Orlicz 1924 Suchedniów) zostali w Gdańsku młodzieżowymi mistrzami Polski w grze pojedynczej. Turniej od czwartku do niedzieli rozgrywany był w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby.

Rozstawiona z numerem czwartym w stolicy województwa pomorskiego Ilona Sztwiertnia w pojedynku finałowym okazała się lepsza od Anny Brzyskiej (Bronowianka Kraków), zwyciężając 4:0. Rundę wcześniej urodzona w 2004 roku Sztwiertnia ograła aktualną mistrzynię Polski seniorek i numer jeden na liście startowej – Zuzannę Wielgos (KU AZS Politechnika Rzeszów) także 4:0.

Ilona Sztwiertnia swój start w 38. Młodzieżowych Mistrzostwach Polski zakończyła ostatecznie z czterema medalami. Rzeszowianka do złotego medalu w singlu dorzuciła mistrzowski tytuł w grze podwójnej kobiet (wspólnie z Zuzanną Wielgos), złoty krążek w rywalizacji drużynowej oraz srebrny w grze mieszanej w duecie z Dawidem Michną.

W gronie mężczyzn po złoty medal w grze pojedynczej sięgnął Mateusz Zalewski. Uczestnik niedawnych Drużynowych Mistrzostw Świata w Londynie w meczu finałowym pokonał swojego rówieśnika – Michała Gawlasa z Bogorii Grodzisk Mazowiecki 4:2.

Zalewski, podobnie jak Sztwiertnia, w Gdańsku stanął także na najwyższym stopniu podium w grze podwójnej. Wspólnie z Patrykiem Bieleckim z KofT Przeźmierowo pokonali w meczu finałowym Michała Gawlasa i Michała Wandachowicza 3:0.

Warto dodać, że na podium w rywalizacji singlowej stanęli także Julia Furman (KS AZS Wrocław) i Zuzanna Wielgos (KU AZS Politechnika Rzeszów) wśród kobiet oraz Miłosz Sawczak (niestowarzyszony) i Dawid Michna (Energa KTS Toruń) w gronie mężczyzn, którzy z Gdańska wyjechali z brązowymi medalami.

Ze złotych medali 38. Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Gdańsku w grze mieszanej cieszyli się z kolei Patryk Bielecki (KofT Przeźmierowo) i Kamila Kiliszek (Bronowianka Kraków), którzy w decydującym spotkaniu ograli Dawida Michnę i Ilonę Sztwiertnię.

Wyniki spotkań finałowych:

gra pojedyncza kobiet:
Ilona Sztwiertnia (KU AZS Politechnika Rzeszów) – Anna Brzyska (KS Bronowianka Kraków) 4:0 (11:8, 14:12, 11:8, 11:9)

brązowe medale: Zuzanna Wielgos (KU AZS Politechnika Rzeszów), Julia Furman (KS AZS Wrocław)

gra pojedyncza mężczyzn:
Mateusz Zalewski (KS Orlicz 1924 Suchedniów) – Michał Gawlas (KS Bogoria Grodzisk Maz.) 4:2 (12:10, 7:11, 11:9, 10:12, 11:5, 11:7)

brązowe medale: Miłosz Sawczak (niestowarzyszony), Dawid Michna (Energa KTS Toruń)

gra podwójna kobiet:
Zuzanna Wielgos/Ilona Sztwiertnia (KU AZS Politechnika Rzeszów) – Anna Brzyska (KS Bronowianka Kraków)/Oliwia Wątor (KU AZS Politechnika Rzeszów) 3:2 (8:11, 4:11, 11:6, 11:1, 11:7)

brązowe medale: Ewa Krakowiak (GKTS Gdańsk)/Malwina Jarecka (KS AZS Wrocław), Julia Skwarek/Zuzanna Borek (UKS Dojlidy Białystok)

gra podwójna mężczyzn:
Mateusz Zalewski (KS Orlicz 1924 Suchedniów)/Patryk Bielecki (KofT Przeźmierowo) – Michał Gawlas (KS Bogoria Grodzisk Maz.)/Michał Wandachowicz (UKS Dojlidy Białystok) 3:0 (11:7, 11:8, 11:9)

brązowe medale: Miłosz Sawczak (niestowarzyszony)/Szymon Brud (KSTS Krosno), Maciej Domin (KU AZS Politechnika Rzeszów)/Dawid Michna (Energa KTS Toruń)

gra podwójna mieszana:
Patryk Bielecki (KofT Przeźmierowo)/Kamila Kiliszek (KS Bronowianka Kraków) – Dawid Michna (Energa KTS Toruń)/Ilona Sztwiertnia (KU AZS Politechnika Rzeszów) 3:0 (12:10, 11:5, 12:10)

brązowe medale: Michał Gawlas (KS Bogoria Grodzisk Maz.)/Julia Furman (KS AZS Wrocław), Alan Kulczycki (UKS Dojlidy Białystok)/Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk)