19 kwietnia 2018 w Łodzi w Hali MOSiR przy ul. Ks. Skorupki odbyła się II edycja konferencji „I Ty możesz zostać Super Wuefistą”. Tym razem na uatrakcyjnienie zajęć z dziećmi i młodzieżą pokazywał nauczycielom i instruktorom 33 – krotny Mistrz Polski, 12- krotny Mistrz Europy i 4- krotny olimpijczyk Lucjan Błaszczyk.

Na warsztaty z mistrzem przybyło 80 nauczycieli i instruktorów oraz 90 dzieci, młodych adeptów tenisa stołowego. Uczestnicy przybyli z całej Polski, co szczególnie ucieszyło głównych pomysłodawców projektu: Beatę Świderską i Krzysztofa Burdykę z Okręgu Łódzkiego Związku Nauczycielstwa Polskiego. Szczególnie cieszy, że wraz z nauczycielami i dziećmi przybyli też rodzice chętni na spotkanie z mistrzem, którzy z wielkim zainteresowaniem i podziwem obserwowali sposób dzielenia się wiedzą i umiejętnościami sportowymi Lucjana Błaszczyka.

W tym roku konferencja odbyła się pod patronatem Prezydenta Łodzi Pani Hanny Zdanowskiej oraz Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Warsztaty relacjonowała sieć telewizyjna TOYA i radio RFM FM.