Organizatorzy Igrzysk w Paryżu w 2024 roku poinformowali, że w olimpijskim turnieju tenisa stołowego zagra taka sama liczba tenisistów stołowych jak w Tokio – 172 (86 zawodników i 86 zawodniczek).

Nie będzie zmian również w programie zawodów w stolicy Francji – pingpongistki i pingpongiści będą rywalizować w singlu, mikście oraz zawodów drużynowych kobiet i mężczyzn.

Rozgrywki tenisa stołowego będą odbywać się w „South Paris Arena 4″. Początek turnieju olimpijskiego w sobotę, 27 lipca, a terminy meczów finałowych w poszczególnych konkurencjach wyznaczono na 30 lipca (mikst), 3 i 4 sierpnia (gry pojedyncze kobiet i mężczyzn), 9 i 10 sierpnia (drużynówka kobiet i mężczyzn).

Na poprzednich Igrzyskach w Tokio w 2021 roku Polskę reprezentowały Li Qian, Natalia Partyka i Natalia Bajor. Trenerem kobiecej reprezentacji jest Zbigniew Nęcek.

Turniej w Japonii zdominowali Chińczycy, którzy zdobyli 4 z 5 złotych medali. W singlu triumfowali Ma Long i Chen Meng. W mikście najlepsi byli gospodarze Jun Mizutani i Mima Ito.

Tenis stołowy jest w programie Igrzysk Olimpijskich od 1988 roku. W Seulu w Korei Południowej startowali Andrzej Grubba, Leszek Kucharski i Piotr Molenda.