Patryk Chojnowski został w Tokio złotym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich w tenisie stołowym. Reprezentant Polski w stolicy Japonii wygrał zmagania w turnieju gry pojedynczej w klasie 10 mężczyzn.

W finałowym pojedynku klasy 10 Patryk Chojnowski pokonał w trzech setach Mateo Boheasa (Francja) 3:0 (11:8, 11:5, 12:10). We wcześniejszych spotkaniach Polak wygrał m.in. z reprezentantami Czarnogóry – Luką Bakiciem i Filipem Radovicem.

Dla Patryka Chojnowskiego jest to trzeci medal wywalczony podczas Igrzysk Paraolimpijskich w grze pojedynczej. W 2012 roku w Londynie, podczas swojego debiutu na paraolimpiadzie, Polak wywalczył złoty medal, a cztery lata później stanął na drugim stopniu podium w Rio de Janeiro po porażce z Chińczykiem Yangiem Ge.

Polscy tenisiści stołowi wywalczyli dotychczas cztery medale w Tokio. Oprócz złotego krążka zdobytego przez Patryka Chojnowskiego, brązowe medale w turniejach indywidualnych w swoich klasach wywalczyli Maksym Chudzicki (klasa 7), Karolina Pęk (klasa 9) i Natalia Partyka (klasa 10).

W poniedziałek w finale klasy 2 zagra Rafał Czuper. Polak o godzinie 9:00 zmierzy się z Fabienem Lamiraultem (Francja). Transmisję z tego spotkania będzie można na żywo oglądać w TVP Sport oraz na stronie internetowej sport.tvp.pl.