Natalia Partyka i Karolina Pęk wywalczyły w Tokio złoty medal Igrzysk Paraolimpijskich w rywalizacji drużynowej w klasie 9-10. Łącznie nasi tenisiści stołowi w stolicy Japonii siedmiokrotnie stawali na podium.

W finałowym spotkaniu podopieczne trenera Xu Kaia pokonały Australię 2:0. Spotkanie od zwycięstwa rozpoczęły Partyka i Pęk w grze podwójnej, pokonując Qian Yang i Lei Li Na 3:2 (11:6, 7:11, 11:6, 7:11, 11:9). Kilka minut później Natalia Partyka pokonała Qian Yang 3:0 (11:5, 11:9, 11:5), rewanżując się swojej rywalce za porażkę w półfinale turnieju indywidualnego i przypieczętowując triumf naszej reprezentacji w Tokio.

Biało-czerwoni w stolicy Japonii siedmiokrotnie stawali na podium. W rywalizacji drużynowej medale, oprócz Karoliny Pęk i Natalii Partyki, wywalczyli również Rafał Czuper i Tomasz Jakimczuk, którzy w klasie 2 zajęli trzecie miejsce.

W rywalizacji indywidualnej, złoty krążek zdobył Patryk Chojnowski (klasa 10), srebrny Rafał Czuper (klasa 2) a brązowe medale przypadły w udziale Maksymowi Chudzickiemu (klasa 7), Karolinie Pęk (klasa 9) i Natalii Partyce (klasa 10).