Po dwoje tenisistów stołowych w turnieju singlistów, jeden mikst oraz po cztery osoby do zawodów drużynowych – tak wygląda skład na Igrzyska Europejskie. Rywalizacja w Krakowie jest zaplanowana od 23 czerwca do 1 lipca. Zwycięzcy w grze mieszanej wywalczą awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

W singlu zagrają Jakub Dyjas i Miłosz Redzimski, a w drużynie z nimi będą Samuel Kulczycki i Maciej Kubik – mówi Tomasz Krzeszewski, trener męskiej reprezentacji.

W grze pojedynczej wystąpią Natalia Bajor i Katarzyna Węgrzyn, a w zespole także Anna Węgrzyn i Paulina Krzysiek – powiedział Marcin Kusiński, szkoleniowiec kobiecej kadry narodowej.

W mikście każdy kraj może reprezentować jedna para. W Krakowie zagrają ćwierćfinaliści ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn.

Medale w trzeciej edycji Igrzysk Europejskich zostaną rozdane w drużynówce (w jej skład wchodzi singiel i debel), grze pojedynczej i mieszanej.

Finał miksta zaplanowano na 26 czerwca, finały singli na 27 czerwca, a mecze o złote medale w turniejach drużynowych – 1 lipca.

Od 14 czerwca kobieca i męska reprezentacja Polski przebywać będzie na wspólnym zgrupowaniu z Czechami w ich narodowym centrum treningowym.

W 2019 roku w IE w Mińsku brązowy medal zdobył żeński zespół prowadzony przez trenera Zbigniewa Nęcka, w składzie Li Qian, Natalia Partyka, Natalia Bajor. W meczu o 3 miejsce Polki wygrały z Węgierkami 3:2.