Po zwycięstwie w 1. Grand Prix Polski Niepełnosprawnych w Gorzowie Wielkopolskim Igor Misztal (klasa 10) wyjeżdża z reprezentacją Polski na turniej do Hiszpanii. Równolegle występuje w 1-ligowej drużynie Rajbud Gorzovia Gorzów Wlkp.

– W finale Grand Prix Polski spotkałem się z Hubertem Morosiewiczem, którego pokonałem 3:2. Hubert tego dnia był w bardzo dobrej dyspozycji i nie spodziewałem tak trudnej przeprawy w decydującym pojedynku – mówi 24-letni Igor Misztal, reprezentujący ZSR Start Zielona Góra.

– Na co dzień trenuję w Drzonkowie z zawodnikami z pierwszej ligi, ale reprezentuję Start Zielona Góra. Hubert też występuje w barwach Startu, ale razem trenujemy niezbyt często, powiedziałbym raczej sporadycznie – dodał.

W zawodach GPP osób niepełnosprawnych Igor Misztal wygrał w grupie po 3:0 z Grzegorzem Netterem i Wojciechem Zuziakiem, a następnie pokonał w ćwierćfinale Krzysztofa Dembowskiego 3:0, w półfinale Michała Storonowicza 3:0 i w finale wspomnianego Huberta Morosiewicza 3:2, mimo że przegrywał 1:2, a w drugim secie zwyciężył na przewagi.

– Turnieje GPP traktuję tak samo jak wszystkie pozostałe, a ponadto dają możliwość startu w Mistrzostwach Polski. Już 12 października wylatujemy do Hiszpanii na pierwszy turniej międzynarodowy – przyznał Igor Misztal.

1-ligowe rozgrywki w grupie północnej Rajbud Gorzovia zaczęła od zwycięstwa z AZS AWFiS Balta III Gdańsk 9:1 i porażki z Palmiarnią I Zielona Góra 0:10. Igor Misztal w pierwszym spotkaniu wygrał z Marcinem Olszewskim i Marcinem Kucharskim po 3:0, zaś w drugim przegrał z Mateuszem Żelengowskim 2:3.

– Cel na ten sezon to baraże o Lotto Superligę. Mam nadzieje, że uda nam się powalczyć o najwyższą ligę. Nie miałem propozycji gry z klubów Superligi, wiem, że mój poziom sportowy nie jest aż tak wysoki, aczkolwiek spełnieniem marzeń byłoby choć raz wystąpić w LOTTO Superlidze Tenisa Stołowego – stwierdził wielokrotny Mistrz Polski wśród niepełnosprawnych i medalista Mistrzostw Świata i Europy.

Igor Misztal pochodzi z Rawy Mazowieckiej i jest wychowankiem miejscowej „Dwójki”, podobnie jak m.in. bardzo dobrze zapowiadający się Marcel Błaszczyk, który w przyszłym tygodniu zagra w WTT Youth Star Contender we Władysławowie.