Igor Levitin został dziś wybrany na Prezydenta Europejskiej Unii Tenisa Stołowego podczas kongresu ETTU, który pierwszy raz w historii odbył się za pośrednictwem internetu.

Levitin był jedynym kandydatem na to stanowisko. Rosjanin jest członkiem Rady Doradczej Prezydenta Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego. Na funkcję Prezydenta Europejskiej Unii Tenisa Stołowego został wybrany jednogłośnie.

Głównymi założeniami Igora Levitina na czteroletnią kadencję są m.in.: nawiązanie kontaktów z kibicami i przyciągnięcie młodych ludzi do tenisa stołowego, zwiększenie znaczenia ETTU na świecie, rozwijanie i promowanie tenisa stołowego kobiet, opracowanie sprawiedliwego systemu wynagrodzeń w sporcie oraz zwiększenie przejrzystość działań ETTU.

– Chciałbym podziękować członkom Europejskiej Unii Tenisa Stołowego za zaufanie. Sport, podobnie jak inne dziedziny, został dotknięty przez pandemię koronawirusa i potrzebujemy siły i jedności, aby pchnąć tenis stołowy do przodu – powiedział nowy Prezydent Europejskiej Unii Tenisa Stołowego.

Podczas internetowego kongresu ETTU dokonano wyboru także na pozostałe funkcję na najwyższych szczeblach. Pierwszym wiceprezydentem została Ina Jozepsone, a stanowisko wiceprezes ds. finansów piastować będzie Sandra Deaton. Z kolei wiceprezesami Europejskiej Unii Tenisa Stołowego zostali Heike Ahlert, Sonja Grefberg, Miguel Vicens i znakomity zawodnik Vladimir Samsonov.