Jakub Dyjas awansował do 1/8 finału Hungarian Open w grze pojedynczej. Polak w świetnym stylu pokonał w pierwszej rundzie turnieju głównego Duńczyka Jonathana Grotha 4:1. W piątek Polak zmierzy się ze zdobywcą Pucharu Świata z 2017 roku Dimitrijem Ovtcharovem. Stawką tego pojedynku będzie ćwierćfinał.

Początek meczu z Grothem nie zapowiadał jednak tak dobrego wyniku Polaka. Dyjas przegrał pierwszego seta 7:11, jednak w kolejnych odsłonach był niemal bezbłędny i wygrywał ze srebrnym medalistą igrzysk europejskich w Mińsku odpowiednio do sześciu, dziewięciu, siedmiu i pięciu. To udany rewanż za porażkę w Czech Open w 2018 roku, kiedy to Dyjas po raz ostatni występował w głównej drabince turnieju rangi World Tour. Wówczas Groth wygrał w sześciu odsłonach.

Reprezentant Polski zanotował również awans do kolejnej rundy w grze podwójnej. W meczu 1/8 finału wychowanek Koszalinianina Koszalin wraz z Belgiem Cedriciem Nuytinckiem pokonali serbsko-słowacki duet Aleksandar Karakasevic/Lubomir Pistej. O medal Hungarian Open Polak i Belg zagrają z reprezentantami Tajwanu: Chen Chien-Anem i Chuang Chih-Yuanem.

Wyniki czwartkowych spotkań:

gra pojedyncza – 1/16 finału:
Jakub Dyjas – Jonathan Groth (Dania) 4:1 (7:11, 11:6, 11:9, 11:7, 11:5)

gra podwójna – 1/8 finału:
Jakub Dyjas/Cedric Nuytinck (Belgia) – Aleksandar Karakasevic (Serbia)/Lubomir Pistej (Słowacja) 3:0 (14:12, 14:12, 11:5)