Czworo reprezentantów Polski awansowało do 2. rundy turnieju głównego ITTF World Tour Hungarian Open, rozgrywanego w Szombathely. W jednym z pojedynków zaplanowanych na piątkowe przedpołudnie Katarzyna Grzybowska zmierzy się z Natalią Partyką. W bardzo wyrównanym meczu 1. rundy turnieju głównego Katarzyna Grzybowska (zajmująca 144. pozycję w rankingu ITTF) pokonała 4:3 Rosjankę Olgę Baranową (249.), przegrywając już 1:3 w setach. Z kolei Natalia Partyka (92.) w pięciu setach zwyciężyła Białorusinkę Marię Kuczuk (319.). Polki trafiły na siebie w 1/16 finału – ich pojedynek odbędzie się w piątek o godzinie 10:45.

Zwycięsko z pierwszej gry w turnieju głównym wyszła też Klaudia Kusińska (250.), która bez straty seta pokonała Słowenkę Alex Galić (390.). W 1/16 finału zawodniczka z Nadarzyna zagra z rozstawioną z numerem 1, Holenderką Li Jiao (16.). Z powodu kontuzji występ w tegorocznym Hungarian Open musiała przedwcześnie zakończyć Sandra Wabik (276.).

W kategorii mężczyzn Polacy rywalizowali ze zmiennym szczęściem. Rozstawiony z „szesnastką”, Jakub Kosowski (131.) pokonał 4:1 Niemca Benedikta Dudę (223.), a Robert Floras (190.) w pięciu setach zwyciężył Czecha Dmitrija Prokopcova (74.).

Inny czeski tenisista stołowy, Michal Obeslo (260.) zakończył tymczasem przygodę Daniela Góraka (88.) z turniejem Hungarian Open. Najwyżej rozstawiony reprezentant Polski prowadził już 2:1 w setach, ale następne partie padały już łupem jego przeciwnika. Awansu do 2. rundy nie uzyskał też Filip Szymański (263.), na którego drodze stanął Daniel Habesohn (85.). Austriak triumfował 4:1.

W 1/16 finału Robert Floras zmierzy się z Ukraińcem Iwanem Katkowem (198.), a przeciwnikiem Jakuba Kosowskiego będzie Serb Zolt Pete (160.).

Wyniki turnieju Hungarian Open kobiet:

1. runda (1/32 finału):
Klaudia Kusińska – Alex Galić (Słowenia) 4:0 (11:5, 11:4, 11:9, 14:12)
Katarzyna Grzybowska – Olga Baranowa (Rosja) 4:3 (6:11, 3:11, 11:7, 7:11, 11:5, 11:5, 11:9)
Maria Kuczuk (Białoruś) – Natalia Partyka 1:4 (2:11, 6:11, 11:9, 12:14, 2:11)
Sandra Wabik – Camelia Postoaca (Rumunia) 0:4 (2:11, 0:11, 0:11, 0:11 – krecz)

2. runda (1/16 finału):
Li Jiao (Holandia) – Klaudia Kusińska
Katarzyna Grzybowska – Natalia Partyka

Wyniki turnieju Hungarian Open mężczyzn:

Dmitrij Prokopcov (Czechy) – Robert Floras 1:4 (14:16, 5:11, 9:11, 11:7, 9:11)
Jakub Kosowski – Benedikt Duda (Niemcy) 4:1 (11:7, 11:8, 11:9, 8:11, 11:7)
Daniel Habesohn (Austria) – Filip Szymański 4:1 (11:3, 10:12, 11:5, 11:5, 11:8)
Daniel Górak – Michal Obeslo (Czechy) 2:4 (11:9, 10:12, 11:5, 10:12, 7:11, 4:11)