Katarzyna Grzybowska pokonała Natalię Partykę w pojedynku 2. rundy turnieju głównego ITTF World Tour Hungarian Open, rozgrywanego w Szombathely. Awans do 1/8 finału zapewnili sobie także Robert Floras i Jakub Kosowski. Spotkanie dwóch reprezentantek Polski było jednym z pierwszych rozegranych w środowe przedpołudnie. Lepiej mecz rozpoczęła zawodniczka MKSTS DWSPiT Polkowice, wygrywając pierwszego i drugiego seta. Wypracowanej w ten sposób przewagi Grzybowska (zajmująca 144. pozycję w rankingu ITTF) już nie wypuściła, ostatecznie zwyciężając w stosunku 4:2. W 1/8 finału przeciwniczką Polki będzie Węgierka Petra Lovas (78.).

Los Natalii Partyki (92.) podzieliła Klaudia Kusińska (250.), której w 2. rundzie turnieju głównego przyszło rywalizować z Holenderką Li Jiao (16.). Rywalka, rozstawiona w turnieju numerem jeden, wygrała w czterech setach. Chwilę wcześniej Kusińska rozgrywała mecz w ćwierćfinale turnieju U-21. Również tutaj Polka musiała uznać wyższość przeciwniczki, Rosjanki Anny Błażko (253.), mimo prowadzenia 2:1 w setach.

Bardzo zacięty mecz z Ukraińcem Iwanem Katkowem (198.) stoczył w kategorii mężczyzn Robert Floras (190.). Zawodnik Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki przegrywał już 0:2 w setach, ale następnie zapisał na swoje konto trzy kolejne partie. W szóstej odsłonie Polak przy stanie 9:9 przegrał dwie akcje, a w decydującym secie to przeciwnik miał piłkę meczową przy stanie 10:9. Floras wyszedł z tej sytuacji obronną ręką, a chwilę później zakończył mecz z wynikiem 13:11 w siódmej partii.

Jednego seta mniej do wywalczenia awansu do 1/8 finału potrzebował Jakub Kosowski (131.), którego przeciwnikiem w 2. rundzie był Serb Zolt Pete (160.). Reprezentant Polski po trzech partiach prowadził już 3:0, a ostatecznie zakończył spotkanie z wynikiem 4:2.

W 1/8 finału Floras zmierzy się z Rumunem Ovidiu Ionescu (177.). Przeciwnikiem Kosowskiego będzie Austriak Stefan Fegerl (74.).

Wyniki turnieju Hungarian Open kobiet:

2. runda (1/16 finału):
Li Jiao (Holandia) – Klaudia Kusińska 4:0 (11:6, 11:4, 11:7, 11:7)
Katarzyna Grzybowska – Natalia Partyka 4:2 (11:5, 11:5, 6:11, 11:6, 10:12, 11:9)

1/8 finału:
Petra Lovas (Węgry) – Katarzyna Grzybowska

Wyniki turnieju Hungarian Open mężczyzn:

Robert Floras – Iwan Katkow (Ukraina) 4:3 (7:11, 7:11, 11:8, 11:6, 11:8, 9:11, 13:11)
Jakub Kosowski – Zolt Pete (Serbia) 4:2 (11:8, 11:4, 11:4, 6:11, 8:11, 15:13)

1/8 finału:
Robert Floras – Ovidiu Ionescu (Rumunia)
Jakub Kosowski – Stefan Fegerl (Austria)

Wyniki turnieju U-21 Hungarian Open kobiet:

Ćwierćfinał:
Anna Błażko (Rosja) – Klaudia Kusińska 4:2 (5:11, 12:10, 5:11, 11:6, 13:11, 11:4)