Jakub Dyjas wystąpi w turniejach głównych Hungarian Open w grze pojedynczej i podwójnej. W tej pierwszej konkurencji były brązowy medalista mistrzostw Europy awans zapewnił sobie po pokonaniu Harmeeta Desai 4:1.

Dyjas, podobnie jak pozostali biało-czerwoni, o awans do turnieju głównego gry pojedynczej musiał walczyć w kwalifikacjach. W drugim dniu eliminacji Polak pokonał najpierw Supanuta Wisutmaythangkoona 4:0, a następnie Harmeeta Desai 4:2.

Drogą Jakuba Dyjasa nie poszli pozostali nasi reprezentanci. Marek Badowski w decydującym spotkaniu przegrał z Japończykiem Takuyą Jinem 2:4, a Anna Węgrzyn „na ostatniej prostej” uległa Suthasini Sawettabut 1:4.

Przeciwnikiem byłego mistrza Polski w grze pojedynczej w pierwszej rundzie turnieju głównego będzie dziewiąty zawodnik listy europejskiej, Duńczyk Jonathan Groth. Dyjas wystąpi także w 1/8 finału gry podwójnej wspólnie z Cedricem Nuytinckiem. Rywalami polsko-belgijskiego duetu będą Aleksandar Karakasevic i Lubomir Pistej.

Wyniki:

gra pojedyncza (eliminacje):

kobiety – 3. runda:
Anna Węgrzyn – Suthasini Sawettabut (Tajlandia) 1:4 (5:11, 11:8, 2:11, 4:11, 7:11)

mężczyźni – 4. runda:
Harmeet Desai (Indie) – Jakub Dyjas 1:4 (8:11, 11:7, 5:11, 4:11, 11:13)
Marek Badowski – Takuya Jin (Japonia) 2:4 (8:11, 8:11, 11:9, 9:11, 11:5, 7:11)

gra podwójna (eliminacje):

kobiety – 2. runda:
Irina Ciobanu/Elizabeta Samara (Rumunia) – Anna Węgrzyn/Katarzyna Węgrzyn 3:1 (11:13, 11:7, 11:8, 11:7)