W związku z zawieszeniem rozgrywek w Polsce i na świecie, w najbliższych dniach będziemy przybliżać Państwu medalistów LOTTO Superligi i ekstraklasy kobiet ostatnich sezonach. Na początek „pod lupę” zabierzemy minione rozgrywki.

W sezonie 2018/2019 w zmaganiach kobiet nie było niespodzianki. Po raz kolejny najlepszą żeńską drużyną w naszym kraju została Enea Siarka Tarnobrzeg. Podopieczne Zbigniewa Nęcka w finałach fazy play off dwukrotnie 3:0 pokonały Polmlek Lidzbark Warmiński. Dla ekipy z Podkarpacia był to 28. tytuł mistrzowski w historii klubu.

Poprzedni sezon w ekstraklasie kobiet z brązowymi medalami zakończyły przedstawicielki KU AZS UE Wrocław i GLKS-u Scani Nadarzyn. Tenisistki stołowe z Dolnego Śląska po rundzie zasadniczej zajmowały w tabeli pewne drugie miejsce, jednak w półfinałach fazy play off musiały uznać wyższość Polmleku Lidzbark Warmiński.

W LOTTO Superlidze po mistrzowski tytuł sięgnęła Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (gracze z Mazowsza po raz siódmy w historii wywalczyli złoty medal drużynowych mistrzostw Polski). Triumfator sezonu zasadniczego w spotkaniu finałowym rozegranym w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby w Gdańsku pokonał Dekorglass Działdowo 3:0. Po jednym punkcie dla drużyny prowadzonej przez Tomasza Redzimskiego wywalczyli Panagiotis Gionis, Marek Badowski i Pavel Sirucek.

Na najniższym stopniu podium zmagania w sezonie 2018/2019 w LOTTO Superlidze zakończyli gracze Kolpingu Frac Jarosław (obrońca tytułu) i Unii AZS AWFiS Gdańsk.

Medaliści:

Ekstraklasa kobiet:
1. KTS Enea Siarka Tarnobrzeg (Viktoria Pavlovich, Kinga Stefańska, Li Qian, Elizabeta Samara, Agata Zakrzewska, Han Ying, Gu Ruochen, trener: Zbigniew Nęcek)
2. Polmlek Lidzbark Warmiński
3. KU AZS UE Wrocław
3. GLKS Nadarzyn

(fot. P. Rękawiecki)

LOTTO Superliga:
1. KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (Panagiotis Gionis, Pavel Sirucek, Marek Badowski, Kaii Yoshida, Miłosz Redzimski, trener: Tomasz Redzimski)
2. KS Dekorglass Działdowo
3. PKS Kolping Frac Jarosław
3. Unia AZS AWFiS Gdańsk