Trzeci zespół rundy zasadniczej – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki wygrał fazę finałową LOTTO Superligi w sezonie 2016/2017. W ekstraklasie kobiet po raz kolejny nie miały sobie równych tenisistki stołowe Siarki-ZOT Tarnobrzeg.

Podopieczni Tomasza Redzimskiego do fazy play off awansowali z trzeciego miejsca. W półfinałach LOTTO Superligi grodziszczanie okazali się lepsi od Dekorglassu Działdowo i w wielkim finale zmierzyli się z Unią AZS AWFiS Gdańsk. Po indywidualnych triumfach Gao Ninga, Panagiotisa Gionisa i Daniela Góraka zawodnicy z Mazowsza pokonali w Kobyłce triumfatora rundy zasadniczej i po raz szósty w historii klubu wywalczyli złote medale drużynowych mistrzostw Polski.

Sezon 2016/2017 z brązowymi medalami zakończyli wspomniani wcześniej reprezentanci Dekorglassu Działdowo i i Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz. Ekipa Zbigniewa Leszczyńskiego do fazy play off awansowała dzięki doskonałej grze w końcówce sezonu. Bydgoszczanie z ostatnich sześciu pojedynków sezonu zasadniczego wygrali aż pięć spotkań.

W ekstraklasie kobiet po swój 26. w historii klubu tytuł drużynowych mistrzyń Polski sięgnęły podopieczne Zbigniewa Nęcka. Najlepsza drużyna ostatnich lat w żeńskim tenisie stołowym w finałowym dwumeczu fazy play off okazała się lepsza od Bebetto AZS AJD Częstochowa. Tarnobrzeżanki dwukrotnie pokonały ekipę spod Jasnej Góry 3:0.

Oprócz zespołów z Tarnobrzega i Częstochowy w fazie play off ekstraklasy kobiet w sezonie 2016/2017 udział wzięły także KU AZS UE Wrocław i SKTS Sochaczew. Ekipa z Dolnego Śląska w półfinałach musiała uznać wyższość częstochowianek, a SKTS-u przegrał z Siarką-ZOT. Ostatecznie zawodniczki z Wrocławia i Sochaczewa zmagania zakończyły z brązowymi medalami.

Medaliści:

Ekstraklasa kobiet:
1. Siarka-ZOT Tarnobrzeg (Kinga Stefańska, Andrea Todorovic, Li Qian, Viktoria Pavlovich, Han Ying,
2. Bebetto AZS AJD Częstochowa
3. KU AZS UE Wrocław
3. SKTS Sochaczew

LOTTO Superliga mężczyzn:
1. Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (Gao Ning, Daniel Górak, Panagiotis Gionis, Masaki Yoshida, Kazuhiro Chan, Artur Michalczyk, Zbigniew Grześlak)
2. Unia AZS AWFiS Gdańsk
3. Dekorglass Działdowo
3. Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz