Od początku pandemii koronawirusa COVID-19 wspominamy na naszej stronie internetowej medalistów Superligi mężczyzn i Ekstraklasy kobiet w ostatnich sezonach. Dziś przedstawiamy najlepsze drużyny sezonu 2014/2015.

W Wschodzący Białystok Superlidze „karty rozdawali” tenisiści stołowi Olimpii-Unii Grudziądz. Ekipa Piotra Szafranka pewnie wygrała część zasadniczą sezonu 2014/2015. W 16. spotkaniach (po zakończeniu pierwszej rundy drużyny zostały podzielone na dwie grupy: mistrzowską i spadkową) grudziądzanie zgromadzili na swoim koncie 43. „oczka” i aż o osiem punktów wyprzedzili drugą w tabeli Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki.

W półfinałach fazy play off Olimpia-Unia okazała się lepsza od Dekorglassu Działdowo i w finale zmierzyła się z Dartomem Bogorią, która w 1/2 finału wyeliminowała Kolping Frac Jarosław. Drużynowego mistrza Polski w sezonie 2014/2015 wyłonił dopiero trzeci mecz finałowy, w którym grudziądzanie wygrali 3:1. Bohaterem zespołu z województwa kujawsko-pomorskiego był Bartosz Such, który sensacyjnie ograł lidera ekipy Tomasza Redzimskiego – Oh Sang Euna.

W ekstraklasie kobiet po swój 24. tytuł najlepszej drużyny w Polsce sięgnął SPAR-ZAMEK Tarnobrzeg. Po 18. zwycięstwach w rundzie zasadniczej, w finale fazy play off zespół Zbigniewa Nęcka dwukrotnie ograł SKTS Sochaczew. W finałowej rywalizacji z drużyną z Mazowsza tarnobrzeżanki straciły zaledwie dwa sety!

Sezon 2014/2015 z brązowymi medalami w ekstraklasie kobiet zakończyły ekipy z Wrocławia i Nadarzyna. Tenisistki stołowe GLKS-u Wanzl Scanii w rundzie zasadniczej zgromadziły identyczną liczbę punktów co Polmlek Zamer Lidzbark Warmiński i KGHM-Zanam DWSPiT Polkowice. W fazie play off zagrały jednak nadarzynianki, które legitymowały się lepszym bilansem małych punktów.

Medaliści:

Ekstraklasa kobiet:
1. KTS SPAR-ZAMEK Tarnobrzeg (Li Qian, Natalia Partyka, Renata Stribikova, Kinga Stefańska, Roksana Załomska, Han Ying, trener: Zbigniew Nęcek)
2. SKTS Sochaczew
3. KU AZS UE Wrocław
4. GLKS Wanzl Scania Nadarzyn

Wschodzący Białystok Superliga:
1. ASTS Olimpia-Unia Grudziądz (Wang Yang, Bartosz Such, Kaii Yoshida, Patryk Zatówka, Pan Deng, Huang Sheng-Sheng, trener: Piotr Szafranek)
2. Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki
3. Kolping Frac Jarosław
3. Dekorglass Działdowo