Grzegorz Adamiak (Villa Verde Olesno), były tenisista stołowy klubów z Niemiec, Hiszpanii czy Luksemburga, pokonał Mateusza Ufnala (Morliny Ostróda) 3:0 w finale „Turnieju Gwiazdkowego o Puchar Lotto”, który w niedzielę odbył się w Bydgoszczy.

48-letni Adamiak na co dzień rywalizuje w pierwszej lidze, a z 18 dotychczasowych pojedynków wygrał aż 16. Poza tym jest szkoleniowcem grającego w superlidze KTS Energa Manekin Toruń.

W bydgoskich zawodach zwyciężył zawodników mających za sobą występy lub obecnie grającymi w superlidze. W ćwierćfinale pokonał Adriana Więcka, a w półfinale Patryka Jendrzejewskiego z miejscowego klubu Lotto Zooleszcz Gwiazda. Tenisista stołowy bydgoskiej drużyny jest selekcjonerem reprezentacji juniorów, w składzie m.in. z Samuelem Kulczyckim i Maciejem Kubikiem.

Najlepsi zawodnicy turnieju gwiazdkowego otrzymali nagrody rzeczowe – za zwycięstwo Adamiak dostał telewizor 49-calowy. Drugie miejsce zajął Ufnal, trzecie Jendrzejewski, czwarte Adrian Więcek, a piąte Krzysztof Leszczyński, brat Zbigniewa, który jest trenerem-menedżerem Lotto Zooleszcz Gwiazdy i jednocześnie szefem spółki Lotto Superliga prowadzącej rozgrywki krajowej elity pingpongistów. W niedzielę pełnił rolę organizatora zawodów.

W najlepszej ósemce był również m.in. menedżer KTS Energa Manekin Krzysztof Piotrowski. Torunianie zajmują czwarte miejsce po pierwszej rundzie sezonu zasadniczego.