Bardzo ciekawie zapowiadają się ostatnie w tym roku zawody cyklu Grand Prix Polski Niepełnosprawnych. Po turniejach w Gorzowie Wielkopolskim i Gdańsku, nasi czołowi zawodnicy i zawodnicy z para tenisa stołowego zagrają w dniach 4 – 5 grudnia w Krakowie.

– W Centrum Sportu Bronowianka zagrają m.in. trzej paraolimpijczycy z Tokio – Maciej Nalepka (klasa 3), Krzysztof Żyłka (klasa 4), Maksym Chudzicki (klasa 7) i Drużynowa Mistrzyni Paraolimpijska z Rio de Janeiro Katarzyna Marszał (klasa 6) – mówi Andrzej Ochal, trener reprezentacji Polski.

Krzysztof Żyłka jest zawodnikiem Startu Gorzów Wielkopolski, Maciej Nalepka IKS Jezioro Tarnobrzeg (wcześniej obaj reprezentowali Jezioro), zaś pochodzący z Kielc Maksym Chudzicki występuje w barwach krakowskiej Bronowianki. Na Paraolimpiadzie w Japonii wywalczył on brązowy medal w grze pojedynczej w klasie 7.

Maksym Chudzicki zaczął treningi niemal dekadę temu w UKS Orlęta Bilcza, a później grał w Polonii Białogon i Starcie Radom. Obecnie gra w Bronowiance i studiuje na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Katarzyna Marszał (IKS AWF Warszawa) zdobyła złoto na Paraolimpiadzie w Rio w 2016 roku (klasy 6 – 10) z Natalią Partyką i Natalią Pęk. W jej dorobku jest też m.in. tytuł Mistrzyni Świata w singlu wywalczony w 2010 roku.

– Turniejem w Krakowie kończymy rok 2021 i rozpoczynamy planowanie zgrupowań i startów w kolejnym. Federacja ITTF ogłosiła już nowy kalendarz – dodał szkoleniowiec Andrzej Ochal. Pierwsze zawody – ITTF Fa20 Costa Brava Spanish Para Open 2022 odbędą się Platja d’Aro od 24 do 26 marca.

Organizatorem GP Polski Niepełnosprawnych są Polski Związek Tenisa Stołowego, Klub Sportowy „Bronowianka” Kraków, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.