Rozstawiona z numerem jeden w Grand Prix Polski kadetek – Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) bez większych problemów awansowała do najlepszej „16” rozgrywanego w Krakowie turnieju. Zawodniczka klubu z Warmii i Mazur w stolicy Małopolski rozegrała cztery spotkanie i wszystkie wygrała 3:0.

Oprócz podopiecznej Zbyszka Pietkiewicza do drugiej rundy turnieju głównego awans w sobotę wywalczyły także m.in. Aleksandra Guzik (UKS Gryf Gdów), Oliwia Wątor (KS Bronowianka Kraków) czy Zuzanna Pawelec (Warmia Lidzbark Warmiński), czyli obok Natalii Bogdanowicz najwyżej rozstawione zawodniczki w turnieju.

Do 1/8 finału pewnie awansował także najwyżej rozstawiony kadet w imprezie – Alan Kulczycki (UKS Dojlidy Białystok). Pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego tenisista stołowy najpierw w fazie grupowej pokonał Karola Broszkiewicza (KS Mysław Mysłowice) 3:0, Kacpra Perkowskiego (TS Ósemka Białystok) 3:0 i Patryka Żyworonka (ZKS Zielona Góra) 3:0, a następnie w pierwszej rundzie turnieju głównego wygrał z Karolem Hubką (Politechnika Rzeszów) także 3:0.

Do czołowej „16” zawodów w Krakowie nie zdołał awansować rozstawiony z „dwójką” Dawid Jadam. Gracz Kolpingu Jarosław po wygraniu wszystkich pojedynków w fazie grupowej, w 1/16 finału uległ dość nieoczekiwanie Samuelowi Michnie (UKS Lis Sierakowice) 1:3. Przeciwnikiem urodzonego w 2009 roku tenisisty stołowego w niedzielnym spotkaniu drugiej rundy turnieju głównego będzie Damian Pyśk (LKTS Luboń).

W niedzielę zostaną rozegrane decydujące spotkania Grand Prix Polski kadetów i kadetek. Finałowe pojedynki zaplanowano na godzinę 12:15 (kadetki) i 12:45 (kadeci).