Europejska Unia Tenisa Stołowego wprowadziła w tym sezonie nowinkę w pucharach. Po zakończeniu rewanżowych meczów ćwierćfinałowych kobiet i mężczyzn w Lidze Mistrzów i Pucharze Europy ETTU może dojść do tzw. Golden Match, jeśli obydwa kluby będą miały taką samą liczbę punktów.

Za zwycięstwo 3:0 lub 3:1 przyznaje się 3 punkty, a za wygraną 3:2 – 2 pkt. W przypadku porażki 2:3 zespół otrzyma 1 pkt.

Jeśli po rozegraniu dwumeczu kluby zgromadziły identyczną liczbę punktów, w ciągu 10 minut od zakończenia rewanżu musi rozpocząć się dogrywka.

Golden Match składa się z 3 pojedynków, w każdym z nich zawodnicy rozgrywają tylko jednego seta. Drużyna, która wygra dwa takie mecze (sety) zostanie zwycięzcą całej rywalizacji i awansuje do półfinału.

Z naszych zespołów w najlepszej sytuacji jest KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg, który we Francji w ćwierćfinale Ligi Mistrzów wygrał z TT Saint Quentinois 3:0 i 9:0 w setach. Rewanż odbędzie się w niedzielę 23 stycznia o g. 11:00 w Tarnobrzegu.

Mimo porażek w pierwszych spotkaniach, szansę awansu do półfinału zachował Dekorglass Działdowo w Lidze Mistrzów i Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki w Pucharze Europy ETTU. Dekorglass przegrał z Borussią Dusseldorf u siebie 0:3, a Dartom Bogoria z duńskim Roskilde Bordtennis BTK 61 na wyjeździe 2:3.

Rewanżowy mecz Dartomu Bogorii rozegrany zostanie w piątek 21 stycznia o g. 18:00 w Grodzisku Mazowieckim, a Dekorglassu w niedzielę 23 stycznia o g. 15:00 w Dusseldorfie.

Plan rewanżowych meczów ćwierćfinałowych

Liga Mistrzyń
23 stycznia, g. 11:00 Enea Siarkopol Tarnobrzeg – TT Saint Quentinois

Liga Mistrzów
23 stycznia, g. 15:00 Borussia Düsseldorf – Dekorglass Działdowo

Puchar Europy ETTU
21 stycznia, g. 18:00 Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Roskilde Bordtennis BTK 61