Tenisiści stołowi Global Pharmy Orlicz 1924 Suchedniów wywalczyli w środę awans do LOTTO Superligi. Zespół z województwa świętokrzyskie w dwumeczu barażowym okazał się lepszy od MojeBermudy Gorzovii Gorzów Wielkopolski.

Zespół z Suchedniowa, który w rundzie zasadniczej nie miał sobie równych w grupie południowej, w barażach dwukrotnie okazał się lepszy od MojeBermudy Gorzovii Gorzów Wielkopolski. W pierwszym spotkaniu na Ziemi Lubuskiej Global Pharma Orlicz 1924 wygrał 7:3, a w rewanżu we własnej hali 6:4.

– Spotkania barażowe były bardzo zacięte. To były dwie wygrane przez nas bitwy. W pierwszej odsłonie zwyciężyliśmy 7:3, ale gospodarze postawili nam bardzo trudne warunki. Dzisiaj też nie było łatwo, jednak po wygranej 3:1 pierwszej serii pojedynków singlowych i zwycięstwie w grze podwójnej, zeszło z nas napięcie – mówi Maciej Glijer, prezes Global Pharmy Orlicz 1924 Suchedniów.

Tenisiści stołowi klubu z województwa świętokrzyskiego kończą sezon jako niepokonani. Oprócz dwóch zwycięstw w fazie barażowej, Global Pharma Orlicz 1924 odniósł także 21 triumfów i zanotował jeden remis w sezonie zasadniczym 1. ligi w grupie południowej.

– Był to dla nas bardzo szczęśliwy i udany sezon. Mimo krótkiej historii klub, zagramy w najlepszej polskiej lidze tenisa stołowego – LOTTO Superlidze. To wielki sukces dla nas. Marzenia się spełniają – dodał Glijer.

Przypomnijmy, że kilka dni temu prawo gry w LOTTO Superlidze zapewnili sobie tenisiści stołowi Morlin Ostróda, którzy w barażach okazali się lepsi od Villi Verde Olesno.