Tenisiści stołowi Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki zostali drużynowymi mistrzami Polski w sezonie 2023/2024. Zespół z Mazowsza w wielkim finale LOTTO Superligi pokonał Dekorglass Działdowo 3:2, mimo że przegrywał już 0:2!

  • Wyszarpaliśmy ten mistrzowski tytuł. Nasza wiara w zwycięstwo od początku do końca sprawiła, że sięgamy po złote medale – powiedział kilka chwil po wielkim finale Marek Badowski, zawodnik Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Sobotnie spotkanie nie rozpoczęło się po myśli Dartomu Bogorii. Najpierw swój pojedynek z Jonathanem Grothem przegrał Miłosz Redzimski, a kilka chwil później Kaiowi Konishem uległ Marek Badowski. Losy wielkiego finału odwrócił Panagiotis Gionis, który po fenomelnalnym meczu wygrał z Jakubem Dyjasem.

  • Gdy ja widzę 44-latka, po różnych przejściach zdrowotnych, po tak ciężkim sezonie, który daje z siebie wszystko i wygrywa, to nie pozostało mi nic innego, jak poświęcić całe swoje serce w kolejnej grze. Dzięki temu wygrałem swój mecz z Grothem. Ogromne słowa uznania także dla Miłosza i Jina, którzy wygrali najważniejszy mecz tego klubu w tym sezonie – powiedział Marek Badowski, jeden z bohaterów Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Wspomniany wcześniej Badowski kilka chwil po zwycięstwie Gionisa doprowadził do remisu w całym spotkaniu 2:2, pokonując Jonathana Grotha 3:1. Mistrzowski tytuł, po raz trzeci z rzędu, klubowi z Grodziska Mazowieckiego zapewnili w grze podwójnej Miłosz Redzimski i Jin Takuya, którzy wygrali z parą Dekorglassu: Jakub Dyjas/Kai Konishi.

Wygrywając w sobotnim meczu finałowym LOTTO Superligi w Szeligach, gracze Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki zrewanżowali się Dekorglassowi Działdowo za porażkę w finałach Pucharu Europy ETTU w tym sezonie.

Tenisiści stołowi Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki mistrzowski tytuł zdobyli po raz dziesiąty w historii.

Dekorglass Działdowo – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2:3
Jonathan Groth – Miłosz Redzimski 3:0 (13:11, 11:7, 11:6)
Kaii Konishi – Marek Badowski 3:1 (11:7, 11:8, 8:11, 11:3)
Jakub Dyjas – Panagiotis Gionis 1:3 (9:11, 11:8, 8:11, 9:11)
Jonathan Groth – Marek Badowski 1:3 (7:11, 8:11, 11:5, 7:11)
Kaii Konishi, Jakub Dyjas – Miłosz Redzimski, Takuya Jin 1:3 (11:13, 11:8, 4:11, 7:11)