Z ostatnich dwóch edycji Mistrzostw Europy, Indywidualnych i Drużynowych, nasze tenisistki stołowe wracały z medalami. Już 22 czerwca początek ME w Warszawie. Finałowy obóz Biało-Czerwonych rozpoczyna się w niedzielę, 13 czerwca wieczorem w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie.

Poprzednie Indywidualne ME rozgrywane były w 2018 roku, gdzie Polki odniosły historyczny sukces – złoto w singlu zdobyła Li Qian, a brąz Katarzyna Grzybowska-Franc. W 2019 roku we francuskim Nantes reprezentantki Polski w składzie Li Qian, Natalia Partyka, Natalia Bajor, Julia Ślązak, Anna Węgrzyn wywalczyły brązowy medal.

– Na zgrupowanie w Cetniewie powołane zostały zawodniczki będące we wstępnym składzie na Indywidualne Mistrzostwa Europy: Li Qian, Natalia Partyka, Katarzyna Grzybowska-Franc, Natalia Bajor, Anna Węgrzyn, Katarzyna Węgrzyn Katarzyna oraz cztery tenisistki stołowe będące sparingpartnerkami: Anna Brzyska, Aleksandra Michalak, Zuzanna Błażejewicz, Agata Zakrzewska – mówi Zbigniew Nęcek, selekcjoner reprezentacji Polski kobiet.

W sztabie szkoleniowym razem z głównym trenerem są Zdzisław Tolksdorf, Andrzej Furman i Kinga Sefańska, a zespół medyczny tworzą fizjoterapeuci Aleksander Grickiewicz i Monika Wójcik.

– Do startu w IME będziemy przygotowywać się w składzie krajowym. Kilka dni temu z przyjazdu do Cetniewa wycofała się pierwotnie potwierdzona reprezentacja Czech. Reprezentacja Węgier z którą bardzo efektywnie współpracujemy, ze względu na pandemię koronawirusa nie przyjęła zaproszenia naszego Związku. 19 czerwca przyjedziemy do Warszawy, aby spełnić wymogi sanitarne związane z systemem „bańki” – powiedział Zbigniew Nęcek.

A już w lipcu Igrzyska Olimpijskie w Tokio, do których zakwalifikowała się drużyna w składzie Li Qian, Natalia Bajor, Natalia Partyka.