19. września w Suchedniowie odbędzie finałowy pojedynek europejskich rozgrywek TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka. Miejscowa Global Pharma Orlicz 1924 podejmie w nim włoski ASC TT Raiffeisen Sarnthein.

Drużyna z województwa świętokrzyskiego awans do finałowego meczu wywalczyła w drugiej połowie lutego, jednak przez pandemię koronawirusa, która sparaliżowała świat, decydujący pojedynek o trofeum Josefa Simecka został przełożony późniejszy termin. W piątkowy wieczór jeden z czołowych zespołów 1. ligi w grupie południowej poinformował, że spotkanie odbędzie się 19. września 2020 roku.

– W finale wystąpimy w składzie z sezonu 2019/2020. Jesteśmy już po słowie z Maciejem Karmolińskim, który od września będzie reprezentował barwy innego zespołu. Pod znakiem zapytania stoi z kolei występ Carlosa Franco, który podobnie jak Karmoliński, pożegnał się z naszym zespołem – informuje Maciej Glijer, prezes Global Pharmy Orlicz 1924 Suchedniów.

Zespół z Suchedniowa, który debiutował w sezonie 2019/2020 w europejskich rozgrywkach TT Inter Cup, awans do finału zapewnił sobie dzięki półfinałowej wygranej nad francuskim Ingre CMPJM 4:0. Wcześniej w 1/4 finału Global Pharma Orlicz 1924 pokonała Korntal Tischtennis (Niemcy) 4:1 oraz w fazie grupowej Tatran KRPA Hostinne (Czechy) 5:2 i Entac Enschede (Holandia) 7:0.

Finałowy rywal zespołu Macieja Glijera dwa sezony temu występował we włoskiej Serie A2. Do finału drużyna Patricka Corradiniego awansowała po pokonaniu w półfinale innego przedstawiciela polskiego tenisa stołowego – Wametu Dąbcze. Liderem drużyny z Sarnthein jest leworęczny Willy Hofer, a wspierają go Martin Unterhauser oraz Peter Trafojer.

Tenisiści stołowi Global Pharmy Orlicz 1924 Suchedniów przed pojedynkiem finałowym z włoskim ASC TT Raiffeisen Sarnthein wystąpią w meczach na zapleczu LOTTO Superligi oraz w turnieju drużynowym o Puchar Orlicza 1924, który zostanie rozegrany w Suchedniowie 22. sierpnia. W zawodach oprócz gospodarzy udział wezmą także Uczelnia Państwowa Zamość, Orlęta Bilcza i Wamet Dąbcze.