Najprawdopodobniej we wrześniu zostanie rozegrany finał TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka z udziałem Global Pharmy Orlicz 1924 Suchedniów. Beniaminek 1. ligi w spotkaniu, którego stawką będzie zwycięstwo w tych europejskich rozgrywkach, zmierzy się z włoskim ASC TT Raiffeisen Sarnthein.

– W sobotę otrzymaliśmy pismo od organizatora TT Inter Cup, że planowane jest dokończenie rywalizacji we wrześniu. Oczywiście od razu potwierdziliśmy swoją gotowość do gry – mówi Maciej Glijer, prezes zespołu z Suchedniowa.

Tenisiści stołowi z województwa świętokrzyskiego w swoim debiutanckim starcie w TT Inter Cup radzą sobie znakomicie. Global Pharma Orlicz 1924 do spotkania finałowego wywalczyła awans dzięki pewnej wygranej nad francuskim Ingre TT 4:0. Z kolei w ćwierćfinale 1-ligowiec pokonał na wyjeździe niemiecki TSV Korntal Tischtennis 4:1. Wcześniej, bo w fazie grupowej, tenisiści stołowi z Suchedniowa ograli Tatran KRPA Hostinne (Czechy) i Entac Enschede (Holandia).

W finale Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów zmierzy się z włoskim ASC TT Raiffeisen Sarnthein, który w półfinale wyeliminował innego polskiego przedstawiciela w TT Inter Cup – Klub Sportowy Wamet Dąbcze.

Warto przypomnieć, że przed rokiem po trofeum Josefa Simecka w TT Inter Cup sięgnęli tenisiści stołowi PWSZ-u Zamość. Drużyna z Lubelszczyzny w finale okazała się lepsza od francuskiego PPC Jeumont.