Podczas czwartkowego, rewanżowego meczu finału Ekstraklasy odbędzie się pożegnanie i podziękowanie Li Qian. Przez kilkanaście lat rozsławiała polski tenis stołowy, grając z sukcesami w reprezentacji i KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg.

We wtorek KTS Enea Siarkopol pokonał we Wrocławiu KU AZS Uniwersytetu Ekonomicznego 3:0 w pierwszym spotkaniu o złoty medal. Jutrzejszy rewanż odbędzie się w Tarnobrzegu o g. 17:00, a sędzią głównym będzie Tadeusz Chwiejczak.

Dwa pojedynki zakończyły się wynikami 3:2, tj. Elizabeta Samara pokonała Solomiję Brateyko i Fu Yu – Katarzynę Węgrzyn. Z kolei Natalia Bajor ograła Annę Węgrzyn w trzech setach.

Zarówno we Wrocławiu, jak i Tarnobrzegu gościem honorowym będzie Li Qian, najwybitniejsza zawodniczka w historii naszego żeńskiego tenisa stołowego. Jutro nastąpi oficjalne pożegnanie „Małej”. Nie zabraknie podziękowań, łez radości i wzruszeń. Li Qian, dziękujemy!

Podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka walczą o 32 tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Niedawno po raz 3 z rzędu i 4 w historii zwyciężyły w Lidze Mistrzyń.

Li Qian została odkryta dla polskiego tenisa stołowego przez Zbigniewa Nęcka, a do Polski przyjechała już w styczniu 2002 roku. W miejscowym KTS-ie grała 20 lat. Polskie obywatelstwa otrzymała 18 października 2007 roku. Zagrała w 4 turniejach olimpijskich, wywalczyła Mistrzostwo Europy w singlu w 2018 roku i brązowy medal Mistrzostw Świata w deblu w 2015 roku.

Wielokrotnie stawała na podium indywidualnych i drużynowych Mistrzostw Europy oraz Igrzysk Europejskich. Wygrywała oraz zdobywała medale w turniejach TOP 16 i cyklu Pro Tour. Ze swoim tarnobrzeskim klubem triumfowała w Lidze Mistrzyń i Pucharze Europy. Indywidualnie była 5 razy Mistrzynią Polski, a drużynowo 15-krotnie.