We wtorek, 18 czerwca (g. 18:00) broniący tytułu KTS Enea Siarkopol rozegra na wyjeździe z KS AZS UE Wrocław pierwszy mecz finałowy kobiecej Ekstraklasy. Podkarpackiej drużynie towarzyszy wybitna reprezentantka Polski Li Qian, medalistka Mistrzostw Świata i Europy, 4-krotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich.

O złoty medal rywalizować będą najlepsze drużyny sezonu zasadniczego – Enea Siarkopol zdobyła 40 punktów i wygrała wszystkie 14 spotkań, m.in. z AZS UE (30 pkt, bilans 11-3) 3:2 i 3:0.

W finale podopieczne Zbigniewa Nęcka wystąpią w składzie: Elizabeta Samara 12-0 w tym sezonie, Fu Yu 12-0, Natalia Bajor 10-2, Kinga Stefańska 8-5. Z kolei podstawowymi zawodniczkami wrocławskiego zespołu, prowadzonego przez Zdzisława Tolksdorfa, są: Katarzyna Węgrzyn 16-10, Anna Węgrzyn 12-4, Solomija Brateyko 10-5.

– Doceniamy i szanujemy rywalki, ale jesteśmy gotowi do walki o 32 tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Wiemy, że nie będzie łatwo, bo zespoły grające przeciwko nam wznoszą się na wyżyny swoich umiejętności, jednak jesteśmy bardzo dobrze przygotowani – mówi trener Zbigniew Nęcek.

– Bardzo się cieszę, że jest z nami Li Qian. Spędziła prawie 20 lat w klubie z Tarnobrzega i zmieniła historię polskiego, kobiecego tenisa stołowego. „Mała” zdobyła indywidualne Mistrzostwo Europy, wywalczyła brąz Mistrzostw Świata w deblu, wygrywała i grała w finałach TOP 12. Jako pierwsza reprezentantka Polski awansowała na Igrzyska i łącznie 4-krotnie wystąpiła w turnieju olimpijskim. A to tylko część jej osiągnięć w barwach Polski – dodał szkoleniowiec, który prowadził również reprezentację Biało-Czerwonych.

W tym sezonie KTS Enea Siarkopol sięgnął już po Klubowe Mistrzostwo Europy, 3 z rzędu i 4 w historii zespołu.

– Naszym celem jest dublet, zwycięstwa w polskich i europejskich rozgrywkach. Jesteśmy zahartowani w trudnych bojach i jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że AZS UE Wrocław przystąpi do finałowego dwumeczu bez żadnej presji – ocenił Zbigniew Nęcek.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się w czwartek, 20 czerwca o g. 17:00 w Tarnobrzegu.

Program finałów Ekstraklasy:

18.06, g. 18:00 KS AZS UE Wrocław – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg

20.06, g. 17:00 KTS Enea Siarkopol – KS AZS UE