6 meczów, aż 5 zwycięstw i tylko 1 porażka – to bilans KTS Enea Siarka Tarnobrzeg w bezpośredniej rywalizacji z Metz TT w Lidze Mistrzów i Pucharze Europy. Francuski zespół, który zawsze był uważany za groźnego rywala, będzie przeciwnikiem Siarki w rundzie grupowej Champions League 2020-21. Trzeci zespół grupy A poznamy po kwalifikacjach.

W 2015 roku KTS (SPAR-Zamek) Tarnobrzeg spotkał się z Metz TT w finale Pucharu ETTU. Pierwsze spotkanie na wyjeździe zespół z Podkarpacia wygrał 3:1. Bohaterką w tarnobrzeskiej drużynie była jej liderka Han Ying, która wygrała dwa pojedynki. Pokonała Wu Jiaduo 3:0 i Fu Yu 3:0, a Renata Strbikova wygrała z Yunli Schreiner 3:2. W pierwszej grze Li Qian przegrała z Fu Yu 2:3.

Rewanż w obecności ok. 1000 kibiców był znów popisem zespołu trenera Zbigniewa Nęcka. Han Ying zaczęła od zwycięstwa z Yunli Schreiner 3:1, a potem Renata Strbikova przegrała z Wu Jiaduo 1:3 i Li Qian z Fu Yu 0:3. Do remisu doprowadziła Han Ying, która ograła Wu Jiaduo 3:2. Na koniec Renata Strbikova pokonała Yunli Schrein 3:0.

Dwa następne dwumecze rozegrano w ramach Ligi Mistrzyń. W 2016 roku Siarka-ZOT Tarnobrzeg uległa we Francji 1:3. Co interesujące spotkanie zaczęło się od porażki Han Ying 2:3 z Elizabetą Samarą, czyli zawodniczką, która od kilku lat występuje w barwach klubu z Tarnobrzega. W drugiej grze Li Qian wygrała z Pauline Chasselin 3:0. Niestety później Viktoria Pavlovich przegrała z Fu Yu 0:3 i Li Qian z Elizabetą Samarą 1:3.

Kilka tygodni później tarnobrzeżanki triumfowały 3:0, tracąc zaledwie 1 seta. W pamiętnym meczu Viktoria Pavlovich pokonała Pauline Chasselin 3:0, Li Qian wygrała z Elizabetą Samarą 3:1, Han Ying z Fu Yu 3:0.

W 2019 roku, ostatnim sezonie, który został przerwany ze względu na rozprzestrzeniającego się koronawirusa, broniąca tytułu najlepszej drużyny Europy KTS Enea Siarka Tarnobrzeg zwyciężyła Metz TT 3:0 i 3:0. To był niesamowity pokaz klasy sportowej Mistrzyń Polski. W 1 i 2 meczu rywalki wygrały tylko po 1 secie. Han Ying pokonała Carole Grundisch 3:1 i Adinę Diaconu 3:0, Elizabeta Samara pokonała Adinę Diaconu 3:0 i Pauline Chasselin 3:1, a Wu Yue w pierwszym spotkaniu ograła Danielę Dodean 3:0 i w drugim Gu Rouchem wygrała z Carole Grundisch 3:0.

W sezonie 2020-21 drugi rywal Enei Siarki zostanie wyłoniony spośród klubów, które zwyciężą w rundzie wstępnej. Odbędą się mecze: Lyssois Lille Metropole (Francja) – Budaörsi (Węgry), Girbau-Vic TT (Hiszpania) – Moravsky Krumlov (Czechy), Carintia Winds Villach (Austria) – TTC Kazań (Rosja), Leka Enea Tenis de Mesa (Hiszpania) – GDCS Do Juncal (Portugalia).