Ostatni dzień podczas Europejskich Para Igrzysk Młodzieży w Finlandii przyniósł kolejne dwa medale reprezentantów Polski. Tym razem biało-czerwoni stawali na podium w zmaganiach drużynowych.

W klasie 14 mężczyzn na najwyższym stopniu podium turniej ukończyli Maksym Chudzicki i Piotr Mańturz. Nasi para tenisiści stołowi w finałowym spotkaniu pokonali norweski duet: Pablo Jacobsen/Krizander Magnussen 2:1.

Na podium zmagania drużynowe w klasie 6-10 zakończyły również Magdalena Pawlasek i Barbara Jabłonka. Polki w rywalizacji drużynowej, która odbyła się systemem „każdy z każdym”, pokonały Norwegię 2:0, Hiszpanię 2:1 i łączony zespół Wielkiej Brytanii i Danii 2:1 oraz uległy włosko-rumuńskiej parze Elena Elli/Ioana Tepelea 0:2 i ostatecznie zostały sklasyfikowane na drugiej pozycji.

Reprezentacja Polski udział w historycznych, pierwszych Europejskich Para Igrzyskach Młodzieży w Finlandii kończy z siedmioma krążkami i zwycięstwem w klasyfikacji medalowej w tenisie stołowym. Do dwóch krążków zdobytych w turnieju drużynowym, złote medale w zmaganiach singlistów wywalczyli Piotr Mańturz (klasa 6), Maksym Chudzicki (klasa 7) i Marcin Zieliński (klasa 9) oraz brązowe Barbara Jabłonka (klasa 6-10) i Dominik Bartosik (klasa 9).